Centrum voľného času, Tribečská 1653/22, Topoľčany

CVČ ako súčasť Základnej školy, Tribečská 1653/22, Topoľč
any

Centrum voľného času bolo zaradené do siete škôl a školských zariadení Slovenskej republiky Ministerstvom školstva Slovenskej republiky k 1.9.1999 ako školské stredisko záujmovej činnosti. Zmena názvu školského strediska záujmovej činnosti na centrum voľného času bola realizovaná od 1.1.2013.

Centrum voľného času Tribečská zabezpečuje výchovno-vzdelávaciu činnosť a prácu s deťmi v ich voľnom čase. Vytvára podmienky pre racionálne využívanie voľného času detí mimo vyučovania, pre oddych a regeneráciu duševných a fyzických síl, pre rozvoj talentov, tvorivosti a schopností.

CVČ sa  podieľa na výchove  a vzdelávaní mimo vyučovania formou organizovania voľnej a spontánnej činnosti v oblasti športu, telesnej výchovy, prírodovedy a ekológie, kultúry, turistiky, techniky a spoločenských vied. Túto činnosť realizuje na báze pravidelných činností záujmových útvarov a rôznych príležitostných podujatí nielen pre naše deti ale aj deti z iných škôl. Koordinuje  činnosť žiackeho parlamentu s pravidelným stretávaním.

CVČ zabzpčuje činnosť v 4  záujmových krúžkoch a vedie ich 1 pedagogický pracovník a
2 externí pracovníci. Navštevuje ich spolu 68 žiakov.

Hlavnými aktivitami  CVČ sú:

·        vedomostné, športové a iné súťaže detí,

·        práca v záujmových útvaroch a koordinácia jednotlivých záujmových útvarov,

·        práca so žiackou školskou radou,

·        príprava relácií a podujatí k významným výročiam,

·        organizácia zberu odpadových surovín,

·        spolupráca so školskou knižnicou , ŠKD, inými organizáciami

·        pomoc pri realizácií exkurzií, výletov, škôl v prírode,

·        prázdninová činnosť