Vesmír očami detí

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami vyhlásila už 39. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí.
Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín 2024

Okresné kolo 70. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 26. marca 2024 v Koncertnej sále pod Radnicou Topoľčany. Organizátorom tohto ročníka bolo už tradične Tribečské osvetové stredisko. Naši recitátori podali vynikajúce výkony.
RoboCup Slovensko 2024 Bratislava

Prešiel ďalší rok a znova sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže v stavbe a programovaní robotov RoboCup 2024 v Bratislave. Súťažili sme v kategórii Robotická ruka, Rescue Line a Robotický futbal. Na súťaž sme pripravili 3 tímy v troch súťažných kategóriách.
Hodina angličtiny s tabletmi v 7.A

Moderná technika patrí k hodine. A tablety ako učebná pomôcka na hodine sú príjemnou zmenou na vyučovaní. Z tabletu v rukách žiaka sa ihneď stalo zariadenie, ktoré napomohlo k tvorivej atmosfére na hodine. Žiaci sa ponorili do zdroja informácií.
Chemická olympiáda

Dňa 14. 3. 2024 sa v priestoroch ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch, konal 60. ročník okresného kola chemickej olympiády kategórie D. Našu školu reprezentovala Veronika Foltánová - žiačka 9.A. triedy. V silnej konkurencii bola úspešná a umiestnila sa na 3. mieste. Srdečne jej blahoželáme a držíme palce v krajskom kole. Mgr. Jana Kacinová
Knižné novinky v školskej knižnici

S príchodom jari a slnečných dní sme pre našich čitateľov pripravili žánrovo pestré knižné novinky.
Deň vody – Na vode nám záleží

Svetový deň vody je oslavou úcty a pokory k vode, ktorej význam si svet každoročne pripomína 22. marca. Nad tým, aký význam má voda v našich každodenných životoch a o potrebe chrániť tento životne dôležitý zdroj sa prostredníctvom rôznych aktivít zamysleli žiaci počas vyučovania.
Súťaž v hláskovaní – Spelling Bee

Dňa 14.marca 2024 sa vybraní žiaci 5.ročníka zúčastnili školského kola anglickej súťaže v hláskovaní – Spelling Bee. V jednotlivých úlohách si overili znalosti anglickej abecedy a aj slovnú zásobu. Žiaci boli šikovní a na prvých miestach bol medzi súťažiacimi minimálny rozdiel v počte bodov. Na 1.mieste bol Martin Sitár (5.A), na 2.mieste Eliška Andrašková (5.B) a na 3.mieste Lukáš Adamec (5.C). Spolu s Ninou Matovičovou (5.A) a Nelou Peterkovou (5.B) budú reprezentovať školu v ďalšom kole na ZŠ Hollého . Držíme im palce.
Lyžiarsky a snowboardingový výcvik 2024

V týždni od 22. do 26. januára 2024 sa žiaci 8. C a 8. D tried a v týždni od 19. do 23. februára 2024 sa žiaci 7. A, 7. D a 8. B tried zo Základnej školy na ulici Tribečská v Topoľčanoch zúčastnili tradičného lyžiarskeho a snoubordingového výcviku v Donovaloch v lokalite Záhradište...
Kreatívny fašiangový karneval

Fašiangové obdobie sme zavŕšili tradičným fašiangovým karnevalom. Tento rok sa konal 9.februára. Deti sa nevedeli dočkať tohto dňa. Už od skorého rána sa tešili zo svojich masiek počas vyučovania. Ale pravá karnevalová zábava začala popoludní v ŠKD. Maskám nechýbala kreativita a originalita, pestrosť farieb a využitie rôznych materiálov pri ich zhotovovaní. Zábavné súťaže v oddeleniach vystriedalo niekoľko tanečných kôl v telocvični, kde sme mali možnosť vidieť všetky masky v plnej paráde. Najťažšiu úlohu mala porota, ktorá musela vybrať desať najkreatívnejších masiek, ktoré boli odmenené. Nikto však neodišiel naprázdno, všetky deti boli odmenené.
Hviezdoslavov Kubín (12. 3. - obvodné kolo)

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou súťažou v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie. Vytvára priestor pre konfrontáciu a tvorivý rast všetkých záujemcov o umelecký prednes. Obvodné kolo pre I. – III. kategóriu poézie i prózy pre našu školu sa uskutočnilo 12. marca 2024. Do obvodného kola HK postúpili žiaci prvých miest školského kola.
O zvedavej Amálke, ktorá chce vedieť viac

Prváci z 1.A, 1.B a 1.D sa zúčastnili interaktívneho hudobno-dramatickeho predstavenia k šlabikárovej knižke A ako AMÁLKA, R ako ROZPRÁVKA, ktorý sa uskutočnil v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre. Autorský hudobno-dramatický workshop bol zameraný na rozvoj zručností a podporu čitateľskej gramotnosti. Vďaka finančnej podpore SBA a ústretovosti Krajského osvetového strediska v Nitre, sa prváci zoznamovali so životnými zručnosťami: odvahou, spoluprácou, zvedavosťou, radosťou, tvorivosťou a fantáziou. Deti počúvali, spievali, hýbali sa, premýšľali, hľadali riešenia, hrali na rytmické nástroje a pracovali v skupinách. Predstavenie sa im veľmi páčilo a tešia sa, keď si knihu v triede všetci prečítajú. Mgr.Z.Grauzlová
Oslava 15. narodenín

Aj takéto úžasné prekvapenie dokáže kolektív 8. C triedy pripraviť svojmu spolužiakovi k jeho 15. narodeninám. Peťko, všetko najlepšie!
Okresné kolo dejepisnej olympiády

Dňa 5.februára 2024 sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády na ZŠ Gogoľova v Topoľčanoch ( 16.ročník). Do okresného kola postúpili tí žiaci, ktorí sa v školskom kole umiestnili na 1.a 2. mieste. Našu školu reprezentovali títo žiaci : Dominika Jamrichová (6.A), Michal Moravčík (6.A), Alex Junás (7.A), Ondrej Merka (7.C), Lucia Ferková (8.B), Filip Slamka (8.A), Marek Babala (9.A) a Sebastián Schmizing (9.B). Žiaci mali vypracovávať test, ktorý obsahoval otázky z regionálnej histórie, otázky z polročného učiva a monotematickú časť : História hradov a zámkov na Slovensku - interiér a exteriér . Časový limit na test bol 90 minút. Odborná porota ( 5- členná) dohliadala nad priebehom olympiády. Úspešnými riešiteľmi boli tí žiaci, ktorí získali 60 bodov a viac z celkového počtu 100 bodov.
Zimné kreácie

Zima nám veľa snehu nenadelila, a tak sme v ŠKD trávili čas rôznymi výtvormi so zimnou tematikou. Deti opäť predviedli veľkú fantáziu a skrášlili sme si triedy či chodby našej školy.