Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Knižná burza priniesla radosť nielen Topoľčianskym packám

Starostlivo pripravovaná knižná burza ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch začala presne v stanovenom čase o štrnástej popoludní v stredu 13. marca 2019. Zúčastnila sa jej aj JUDr. Alexandra Gieciová, primátorka mesta Topoľčany, pod záštitou ktorej sa konala, ako aj iní predstavitelia mesta. V telocvični školy boli pripravené „stánky“ s knihami rozdelenými podľa tém a v priestoroch školy boli pripravené aj rôzne zaujímavé aktivity. Burza prebehla v príjemnej a priateľskej atmosfére, pričom sa predala veľká časť zozbieraných kníh. Vďaka tomu mohla riaditeľka našej školy Mgr. Anna Krajčíková odovzdať karanténnej stanici Topoľčianske packy krásnu sumu 1 020,40 eur na ich prevádzku.
Historická prednáška v Galérii mesta Topoľčany

Dňa 14.marca 2019 o 16:00 hod. sa v priestoroch Galérie na námestí uskutočnila prednáška pod názvom: Útek Wetzlera a Vrbu z koncentračného tábora Osvienčim. Túto prednášku zorganizoval Ústav pamäti národa v Bratislave, spolu s Krúžkom historikov SHS v Topoľčanoch. Prednášajúcim bol Mgr. Pavol Makyna, PhD., ktorý vyučuje na katedre histórie PdF UK v Bratislave a zároveň pracuje v Sekcii vedeckého výskumu Ústavu pamäti národa v Bratislave. Prednášky sa zúčastnili nielen učitelia dejepisu základných a stredných škôl a študenti, ale aj široká verejnosť. Medzi prítomnými bol aj dekan Rímskokatolíckej cirkvi Farnosti v Topoľčanoch, Mons. Dušan Argaláš.
Výtvarná súťaž - Zápalky v rukách detí

Naši výtvarníci sa zapojili do celoslovenskej súťaže, ktorú vyhlásil generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR a prezident Hasičského a záchranného zboru. Tento ročník má tému ,,Zápalky v rukách detí".
ŠKD a „párky v župane“

Dlho sme si v ŠKD spolu s deťmi plánovali varenie v školskej kuchynke, ale nie a nie sa toho dňa dočkať. 7.3.2019 prišiel ten očakávaný čas. Deti mali pripravené cesto, párky, vajíčka a nechýbala ani dobrá nálada. Fotografie hovoria za všetko a deti sa už opäť tešia na ďalšiu sladkú ochutnávku dobrôt pri príležitosti blížiacich sa veľkonočných sviatkov.
Vesmír očami detí 2019

Žiačka našej školy Paulínka Klemanová z 3.B zahviezdila vo výtvarnej súťaži. Tentokrát na 34.ročníku okresného kola súťaže ,,Vesmír očami detí“.
Hviezdoslavov Kubín (školské kolo)

Dňa 7. a 11. marca 2019 sa súťažilo v školskom kole umeleckého prednesu poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Výkony súťažiacich v prvej, druhej a v tretej kategórii hodnotila odborná porota zostavená z učiteľov slovenského jazyka a literatúry...
Knižná burza 13. marca 2019

Marec je mesiacom knihy.Keďže knihy a škola patria neoddeliteľne k sebe, organizuje naša škola s podporou primátorky mesta Topoľčany, JUDr. Alexandry Gieciovej, knižnú burzu, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní. Bližšie informácie nájdete nielen tu, ale najmä v záložke AKTUALITY na stránke školy.
Kreatívny karneval ŠKD - 2019

Pred blížiacim sa pôstnym obdobím, sme v ŠKD zorganizovali Fašiangový karneval plný zábavy a veselosti. Deti si spolu doma s rodičmi vyrobili masky, ktoré nám všetkým predviedli v našej telocvični, kde boli všetky deti spolu s pani vychovávateľkami. Jednotlivé oddelenia predstavili svoje masky a porota rozhodla a vybrala desať najkreatívnejších, ktoré boli ocenené sladkou odmenou. Karneval pokračoval zábavou v triede, kde mali deti prichystané občerstvenie.
Čo vieš o hviezdach

Dňa 5.3.2019 sa v priestoroch Tribečského osvetového strediska konalo okresné kolo celoslovenskej vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach, ktoré zorganizovali Tekovská hvezdáreň v Leviciach v spolupráci s regionálnym osvetovým strediskom. V 1. kategórii, ktorá bola určená pre žiakov 4. až 6. ročníka základných škôl, zastupoval našu školu Maxim Kopčan zo 4.AA. Ukázalo sa, že Maxima oslovil svet astronómie a mal chuť si vyskúšať svoje sily so staršími žiakmi. Dosiahol vynikajúci výsledok a získal 1. miesto.
Učenie v maskách 2019

Posledný deň pred jarnými prázdninami, čiže v piatok 22. februára 2019, sa naša škola trošku "zbláznila". V triedach aj po chodbách školy sa prechádzali fantastické postavy a princezné, kovboji, upíri, čarodejnice, víly, vojaci, robotníci a kadejaké zvieratká či dokonca kostry. A nezaostali ani učitelia. Učenie v maskách sa stáva veľmi populárnou tradíciou našej školy.
Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

Dňa 14. 2. 2019 sa v Nitre uskutočnilo Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu úspešne reprezentoval vynikajúci Samuel Držík z 5.A triedy.
Tribečská najúspešnejšia aj v Dejepisnej olympiáde

Po najlepších výsledkoch v rámci okresu v Geografickej olympiáde ZŠ na Tribečskej ulici dosiahla na tejto úrovni najvyšší bodový súčet jednotlivých umiestnení aj v Dejepisnej olympiáde.
Ocenenie pána učiteľa PaedDr. Ladislava Vozára

V utorok 29. januára 2019 bol ocenený dlhoročný učiteľ telesnej výchovy tejto školy PaedDr. Ladislav Vozár. Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky mu udelila Cenu asociácie športu pre všetkých Slovenskej republiky za rok 2017. Je to zároveň ocenenie športových aktivít tejto školy, ktorá využíva nielen priestory telocvične, ale aj veľký športový areál s novou atletickou dráhou, čo umožnilo organizáciu viacerých okresných a krajských športových súťaží žiakov a žiačok základných škôl.
Stolní tenisti s krajským majstrovským titulom

Dňa 4. februára 2019 sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja základných škôl v stolnom tenise družstiev žiakov. Zúčastnilo sa ich všetkých sedem víťazov jednotlivých okresov kraja. Naša škola zvíťazila vo všetkých zápasoch a stala sa tak majstrom kraja, čím sa stolnotenisové družstvo žiakov kvalifikovalo na Majstrovstvá Slovenskej republiky.
Vynikajúce výsledky Geografickej olympiády

Dňa 7.2.2019 sa v priestoroch ZŠ na Hollého ulici v Topoľčanoch uskutočnil už 47. ročník Geografickej olympiády pre ZŠ a OG v okrese Topoľčany. Naša škola dosiahla v rámci okresu Topoľčany vynikajúce výsledky a počtom účastníkov a hlavne ich výsledkami sa stala v tejto olympiáde najúspešnejšou základnou školou.