Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Vývoj názvov ulíc od najstarších čias až po súčasnosť

Klub historikov Slovenskej historickej spoločnosti v Topoľčanoch, spolu s Tribečským múzeom v Topoľčanoch a Galériou mesta Topoľčany usporiadali dňa 19. 2. 2020 o 16.00 hod prednášku na tému "Vývoj názvov ulíc od najstarších čias až po súčasnosť v meste Topoľčany". Prednášajúcim bol Mgr. Bohuš Sasko, historik Tribečského múzea v Topoľčanoch.
Okresné kolo dejepisnej olympiády

Dňa 14. februára 2020 Okresný úrad v Nitre v spolupráci so Základnou školou na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch uskutočnil už 12. ročník okresného kola dejepisnej olympiády. Zúčastnilo sa ho 72 žiakov zo 14 prihlásených základných škôl okresu Topoľčany a Gymnázia v Topoľčanoch. Do okresného kola postúpili tí žiaci, ktorí sa v školskom kole umiestnili na 1. a 2. mieste.
Rozprávkový muzikál Odvážny Jack

Dňa 13.februára 2020 boli žiaci 1.stupňa v Spoločenskom dome v Topoľčanoch na veľmi príjemnom kultúrnom podujatí Mestského divadla ACTORES Rožňava. Rozprávkový muzikál Odvážny Jack bol napísaný na motívy diela Roalda Dahla, obľúbeného autora kníh pre deti i dospelých.
Stolní tenisti z majstrovstiev kraja so strieborným úspechom

Súkromná kresťanská škola Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre usporiadala dňa 11. februára 2020 Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v stolnom tenise družstiev žiakov základných škôl a osemročných gymnázií. Zúčastnilo sa ich všetkých sedem okresných víťazov tejto súťaže, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín po troch a štyroch, kde sa hralo systémom každý s každým na dva víťazné sety do jedenásť.
Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

Gymnázium na Golianovej ulici v Nitre opäť privítalo súťažiacich z celého kraja. Žiaci základných a stredných škôl, ktorí sa umiestnili na prvých miestach v okresných kolách Olympiády v nemeckom jazyku si zmerali svoje sily. Našu školu úspešne reprezentoval Samuel Držík zo 6.A.
Zdravá výživa

Dňa 11. februára 2020 sa žiaci 8.A a 8.D zúčastnili v priestoroch Tribečskej knižnice besedy pod názvom Zdravá výživa. Prednášku viedla PhDr. Mária Trenčanská, pracovníčka Okresnej hygieny v Topoľčanoch. Pútavou formou, pomocou prezentácie s výkladom a názornými príkladmi zo života, oboznámila žiakov so zdravým štýlom života a dôležitosťou správneho stravovania. Bližšie sa zamerala na základné zložky stravovania, význam vitamínov, vlákniny, ovocia, zeleniny ako aj tukov v strave. Zdôraznila, že človek potrebuje pre správnu životosprávu asi 40 prvkov. Poukázala na to, že človek by sa mal držať základného pravidla: aký príjem, taký výdaj a zároveň načúvať hlas svojho tela.
Stolné tenistky z majstrovstiev kraja s bronzovým úspechom

Dňa 4. februára 2020 sa v priestoroch Súkromnej kresťanskej školy – Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Nitre uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja základných škôl v stolnom tenise družstiev žiačok, ktorých sa zo siedmich okresov kraja zúčastnilo šesť okresných víťazov. Súperi boli vylosovaní do dvoch skupín. Po ich odohraní sa krížovým systémom odohrali semifinálové zápasy a ďalším postupom sa určovalo konečné poradie základných škôl v kraji.
Objavujeme čaro chémie – celoslovenské vyhodnotenie.

Dňa 3. februára 2020 sa v rámci 8. národnej konferencie učiteľov chémie, ktorá sa konala na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave uskutočnilo aj celoslovenské vyhodnotenie súťaže Objavujeme čaro chémie. Našu školu v dvoch kategóriách reprezentovali štyri víťazné projekty školského kola.
Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

Dňa 30. januára 2020 sa uskutočnilo školské kolo umeleckého prednesu poézie a prózy – 66. ročník súťaže Hviezdoslavov Kubín. Prednesy súťažiacich v jednotlivých kategóriách hodnotila odborná porota zostavená z vyučujúcich slovenského jazyka a literatúry.
V minihandbalovej lige 16 hádzanárov a 3 hádzanárky

Dňa 30. januára 2020 sa odohralo ďalšie kolo minihandbalovej ligy, ktorá sa v tomto školskom roku hrala naposledy v mestskej hádzanárskej hale. Naša škola odohrala päť zápasov. Starší žiaci prvého stupňa ZŠ prehrali so ZŠ Solčany 13 : 16, so ZŠ Škultétyho Topoľčany 14 : 26 a so ZŠ Hollého Topoľčany zvíťazila 17 : 12. Mladší žiaci prvého stupňa ZŠ prehrali so ZŠ Hollého Topoľčany 4 : 18 a 7 : 12.
Futsalisti s víťazstvom v základnej skupine

Dňa 28. januára 2020 sa v telocvični jacovskej základnej školy odohrala základná skupina Majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo futsale žiakov. Keďže tejto skupiny sa nezúčastnili futsalisti z topoľčianskeho gymnázia, bol odohratý len jeden zápas, v ktorom naša škola zvíťazila s domácim družstvom 9 : 2 a postúpila do ďalších bojov majstrovstiev okresu.
Hádzanári na majstrovstvách okresu strieborní

Dňa 24. januára 2020 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale uskutočnili Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v hádzanej žiakov. Zúčastnilo sa ich šesť základných škôl, ktoré hrali v dvoch skupinách každý s každým. Víťazi skupín hrali o celkové prvé miesto, druhí v skupinách o tretie a poslední v skupinách o piate miesto.
Plavecký výcvik

Aj tento školský rok sa žiaci druhého až štvrtého ročníka zúčastnili plaveckého výcviku. Plávanie je prirodzenou súčasťou života, a preto niet divu, že naši žiaci dosiahli úžasné výsledky. Vďaka dobrým trénerom nabrali odvahu vyskúšať plávať vo veľkom bazéne aj tí menej odvážni. V posledný deň plaveckého výcviku každý zúčastnený dostal vysvedčenie podľa preplávaných metrov. Vodu si každý hneď obľúbil, a preto výcvik nebol iba drinou, ale hlavne zábavou. Mgr.A.Fábiková
Hádzanárky z okresných majstrovstiev so štvrtým miestom

Dňa 22. januára 2020 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale uskutočnili Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v hádzanej žiačok. Zúčastnilo sa ich päť základných škôl a hralo sa systémom každý s každým.
Početné úspechy mladých stolných tenistov

Dňa 21. januára 2020 Športový klub stolného tenisu Topoľčany usporiadal v topoľčianskej stolnotenisovej hale 1. kolo topoľčianskej školskej ligy v stolnom tenise pre neregistrovaných hráčov. Z našej školy sa na ňom zúčastnila silná výprava v počte spolu trinástich žiakov a žiačok.