V súťaži Európa v škole – dve ceny

V tomto ročníku sú mimoriadne úspešné dve naše žiačky, ktorých práce získali v obvodnom kole ceny a postupujú do národného kola súťaže.

Kristína Valachová
získala v kategórii – literárne práce neoficiálne prvé miesto za literárnu prácu Európska svadba

Michaela Žikavská
v kategórii – výtvarné práce neoficiálne tretie miesto za výtvarnú prácu Spojené štáty európske.

Neoficiálne preto, lebo vo všetkých stupňoch súťaže sa udeľujú najlepším prácam ceny bez určenia poradia ocenených žiakov. Vyhodnotenie obvodného kola sa konalo 1. marca 2013 v Tribečskom osvetovom stredisku v Topoľčanoch.

Projekt Európa v škole je na Slovensku podporovaný a vyhlasovaný Ministerstvom školstva SR, ktoré je jeho hlavným garantom. Tak ako v ostatných asociovaných krajinách aj u nás sú aktivity v rámci projektu kvalifikované ako doplnkové formy výchovy a vzdelávania mládeže.

Európa v škole je unikátna práve tým, že súčasne v 36 krajinách Európy, v prostredí rôznych typov a stupňov škôl, každoročne ponúka možnosť približne pol miliónu mladých Európanov zapojiť sa súčasne do šírenia myšlienok európskej spolupráce a vzájomného porozumenia medzi národmi Európy.

Práca nad spoločným mottom v širokej škále možností – prostredníctvom individuálnych či kolektívnych prác, tradičnými literárnymi, výtvarnými či inými multimediálnymi prejavmi dáva možnosť skutočne každému mladému človeku vyjadriť sa k aktuálnym témam dneška.

Mgr. Libuša Balážová