Úspechy plavcov na zimných majstrovstvách SR
Významné úspechy na týchto majstrovstvách dosiahli aj súčasní štyria žiaci Základnej školy na Tribečskej ulici v Topoľčanoch a jeden bývalý žiak. Juraj Čimbora /9. C trieda/ získal dva majstrovské tituly v pretekoch na 100 a 200 metrov v delfíne a 3. miesto v polohových pretekoch na 400 metrov. Okrem toho bol členom zlatej polohovej štafety 4 x 50m a bronzovej 4 x 50m voľný spôsob. Monika Gurmusová /7. B/ obsadila 2. miesto v disciplíne 200m delfín a na polovičnej trati týmto plaveckým štýlom obsadila 3. miesto. Filip Vitko /5. A/ získal striebornú medailu na 100m delfín a dve tretie miesta – 100m voľným spôsobom a 200m v polohovom preteku. Úspešný bol aj Matúš Macháč /5. C/, ktorý obsadil 3. miesto na 100m prsia a bronzový bol aj na 50m voľným spôsobom.

Tieto úspechy pripomíname aj preto, že všetci títo štyria plavci boli v Radničných zvestiach, ktoré vyšli v marci 2013, prezentovaní ako žiaci ZŠ J. Hollého v Topoľčanoch. Tento článok na 9. strane mal titulok Úspechy žiakov Základnej školy J. Hollého v Topoľčanoch. Medzi jedenástimi individuálne medailovo úspešnými plavcami boli teda štyria žiaci Tribečskej a navyše aj Denis Karaba s tromi medailami, ktorý je už druhý školských rok študentom strednej školy a aj on predtým navštevoval ZŠ na Tribečskej ulici. Tento prehľad úspechov bol zakončený vetou: „Všetkým našim úspešným športovcom srdečne blahoželáme", ale naša škola už nemôže za tento príspevok blahoželať ZŠ na Hollého ulici v Topoľčanoch, ktorá si jednoducho prisvojila úspechy žiakov inej školy ako svoje, a to ešte v desaťtisícovom náklade Radničných zvestí.