Oslávili sme Deň učiteľov

Školská oslava Dňa učiteľov sa konala 27. marca 2013 v Havana klube v Topoľčanoch. Za MsÚ bol pozvaný JUDr. Milan Lisý, zástupca primátora mesta Topoľčany, ktorý sa však nemohol na tomto posedení zúčastniť pre pracovné povinnosti. Na začiatku sa pani riaditeľka Mgr. Gabriela Herodeková prihovorila k pedagógom, pripomenula duchovný odkaz J.A.Komenského, poďakovala sa všetkým prítomným za zodpovednú a namáhavú prácu, ktorú dennodenne vykonávajú a dodala im silu pri ďalších krokoch a snahách v práci s budúcou generáciou, zaželala nielen veľa trpezlivosti so žiakmi, rodičmi, ale aj veľa energie, entuziazmu a tiež, aby sa práca učiteľa stretla s morálnym ohodnotením a rešpektom zo strany spoločnosti, čo si právom zaslúži. Po úvodných slovách riaditeľky školy, po slávnostnom prípitku a večeri pokračovali v priateľskej atmosfére vzájomné rozhovory. Slávnostné chvíle spríjemnil i pán Guliš, bývalý učiteľ, ktorý nešetril harmoniku a prispel k dobrej nálade známymi melódiami a spevom. Bonusom podniku boli latinsko-americké rytmy a tance v podaní skúsených tanečníkov salsy. Príjemné posedenie trvalo do neskorých večerných hodín.

Pri príležitosti tohtoročného Dňa učiteľov pedagógovia našej školy dostali rôzne ocenenia:

27.3. 2013 sa v Nitre konalo slávnostné odovzdávanie ocenení najlepším pedagogickým zamestnancom Nitrianskeho kraja. Na tejto slávnosti boli prítomní okrem odmenených pedagógov a riaditeľov škôl i títo predstavitelia školských inštitúcií: Dr. Igor Galus z Ministerstva školstva – sekcia stredných škôl, Mgr. Milan Galaba, vedúci odboru školstva na Obvodnom úrade v Nitre a Ing. Martin Matak zo Zväzu školských odborov. Z rúk Mgr. Milana Galabu prevzala PaedDr. Anna Godálová Čestné uznanie za dlhoročné vynikajúce výsledky vo výchovno-vzdelávacom procese a mimoškolskej činnosti.

28.3.2013 sa na MsÚ v Topoľčanoch uskutočnilo slávnostné ocenenie pedagogických pracovníkov. Ďakovným listom a plaketou J.A.Komenského za veľmi dobré výsledky vo výchove a vzdelávaní, ktoré udeľoval Ing. Peter Baláž, primátor Topoľčian, boli odmenené tieto učiteľky našej školy: PaedDr. Anna Godálová, Mgr. Ingrid Švajcová a Mgr. Martina Vőpy.

Všetky tieto ocenenia sú prejavom vďaky za ich dlhoročné pedagogické majstrovstvo, pedagogický takt, odbornú vyspelosť,  príkladné charakterové vlastnosti, múdrosť a lásku, čím naši učitelia napĺňajú svoje poslanie. Oceneným učiteľkám i všetkým pedagogickým zamestnancom v našej škole ku Dňu učiteľov želáme pevné zdravie, veľa radosti z práce, pedagogického optimizmu a mnoho úspechov so žiakmi.

Myšlienka J.A.Komenského – „Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž rád. Slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených ľudí", má i v dnešnej dobe svoje opodstatnenie. Neľahká, ušľachtilá a veľmi potrebná práca učiteľov si zaslúži spoločenské uznanie a rešpekt. Veď od nás, našej múdrosti, skúsenosti a zodpovednosti vo veľkej miere závisí, s akými vedomosťami vstupuje do života mladá generácia a aké budú jej mravné hodnoty. Dnes žijeme v dobe neustálych zmien, moderných prístupov k vzdelávaniu založených na rôznych inovatívnych formách a metódach vzdelávania a výchovy, ako aj zavádzania nových vzdelávacích technológií a rozširovania rozsahu uplatnenia vedomostí. Napriek týmto zmenám vždy bol a zostane hlavným protagonistom učiteľ s jeho láskou k mládeži, oddanosťou profesii a snahou vychovať dôstojných a vzdelaných ľudí.  Ktosi múdry kedysi vyslovil myšlienku: „Aby ste boli dobrým učiteľom, musíte mať radi to, čo učíte a tiež tých, ktorých učíte.“

Mgr. L. Balážová