Krajské kolo dejepisnej olympiády

Našu školu reprezentovali títo dvaja žiaci: Michaela Žikavská (7. A) a Adam Rybanský (8. A). Žiaci mali vypracovať test, ktorý obsahoval 35 otázok a časový limit bol 100 minút (29 otázok bola hlavná téma a 6 otázok bolo z Nitrianskeho kraja). Tentokrát bola hlavná téma: „Od Bajzu, cez Bernoláka až po Hattalu.“ Ako potvrdili obaja naši žiaci, bol to veľmi náročný test.

Žiaci skončili nasledovne: Michaela Žikavská sa umiestnila na 11. mieste a Adam Rybanský sa umiestnil na 12. mieste. Obom žiakom ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

V prílohe uvádzame databázu otázok z regionálnej histórie. Je to 140 otázok týkajúcich sa celého Nitrianskeho kraja. Musíme konštatovať, že tieto otázky sme do 4. 4. 2013 od Okresnej komisie dejepisnej olympiády v Topoľčanoch vôbec nedostali. Naši dvaja žiaci sa z regionálnych dejín nemohli  pripraviť ako iní žiaci, ktorí postúpili do krajského kola a mali k dispozícii túto databázu. Na požiadanie nám ich poslal až predseda KK DO z Levíc. Lenže to  bolo až deň po krajskom kole DO (5. 4. 2013).
Mgr. Andrea Rybanská