Dominancia florbalistiek z Tribečskej
25.02.2012 - Mgr. Libuša Balážová

V telocvični ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch sa vo štvrtok 16.2.2012 odohral florbalový turnaj starších žiačok za účasti piatich dievčenských družstiev základných škôl v Topoľčanoch. Zorganizovali ho Centrum voľného času v Topoľčanoch v spolupráci so ZŠ Tribečskou. Zápasy rozhodoval Marián Daňo a hralo sa systémom každý s každým s týmito výsledkami:
Viete, v ktorých triedach majú žiaci najviac hodín?
04.03.2012 - Mgr. Libuša Balážová

Ak ste odpovedali, že vo všetkých, ktoré majú v rozvrhu každý deň sedem hodín, vaša odpoveď nie je správna. Najväčším počtom hodín sa môžu pochváliť žiaci 7.B a 7.C triedy. Okrem povinných vyučovacích, usporiadaných podľa rozvrhu od začiatku školského roka si totiž zhotovili aj svoje vlastné.
MO – gymnastický štvorboj Ludanice
10.03.2012 - Janka Valjentová

Dňa 7.3.2012 sme sa zúčastnili Majstrovstiev okresu v gymnastickom štvorboji, ktoré sa konali v Základnej škole v Ludaniciach. Obsadili sme všetky vekové kategórie: A - dievčatá, chlapci, B – dievčatá, chlapci, C – dievčatá. Všetci súťažiaci sa snažili podať čo najlepší výkon. Deti sa pripravovali zodpovedne, za čo im patrí veľká vďaka.
Z rozprávky do rozprávky
17.03.2012 - Janka Valjentová

Mesiac marec sa nesie v znamení kníh – rozprávok. Aj my sme si v ŠKD pre naše deti pripravili súťaž v ilustrovaní rozprávok z rozprávkových knižiek. Na zadanú úlohu sa deti pripravili zodpovedne. Priniesli si svoju najobľúbenejšiu knižku a pokúsili sa výtvarne vyjadriť jej obsah. Deti znázornili postavy princezien, hradov, zámkov, rozprávkových zvieratiek, ktoré sú vystavené v priestoroch ŠKD.
Volejbalisti z majstrovstiev kraja s 5. miestom
22.03.2012 - Mgr. Libuša Balážová

Po víťazstve v okresnom kole sa volejbalisti – starší žiaci zo ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch zúčastnili Majstrovstiev Nitrianskeho kraja základných škôl a osemročných gymnázií, ktoré sa konali 20. marca 2012 na jednej zo základných škôl v Leviciach.
Veľké úspechy v soft tenise
27.03.2012 - Mgr. Libuša Balážová

Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v soft tenise sa uskutočnili 8. marca 2012 v telocvični ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch. Zúčastnilo sa ich 16 hráčov, ktorí hrali v dvoch skupinách – chlapci i dievčatá. Víťazi skupín hrali o prvé miesto a druhí v nich o tretie miesto.
V súťaži Adidas 1. a 3. miesto
01.04.2012 - Mgr. Libuša Balážová

Dňa 16.3.2012 sa v Žiline uskutočnila súťaž „ADIDAS adizero F 50 miCoach.“ Súťažilo sa v behu na 70 metrov v troch vekových skupinách. Do kategórie 11 – 15-ročných žiakov sa prihlásili (cez internetovú registráciu) dvaja žiaci našej školy: Peter Belkovič (8.D) a Igor Budaj (7.B).
Nepečené dobroty a veľkonočné vajíčka v ŠKD
03.04.2012 - Janka Valjentová

Príchod veľkonočných sviatkov sme v ŠKD privítali viacerými zaujímavými aktivitami. Radosť prinieslo deťom zdobenie perníčkov a príprava nepečených dobrôt na sviatočné pohostenie. Veľmi úspešné a zaujímavé bolo ďalšie popoludnie, kde deti prejavili zručnosť a tvorivé schopnosti pri zdobení vajíčok. Počas zdobenia použili rôzne techniky. Za zhotovený výrobok dostali sladkú odmenu. Hotovými výrobkami sme vyzdobili triedy, ŠJ a chodby ŠKD.
Knižný marec
03.04.2012 - Mgr. Libuša Balážová

Knihy sú spoločníkmi starých i mladých v každej dobe. Aj malé deti vedia, že kniha je najlepší priateľ človeka. Poučí, poradí, zabaví, rozosmeje, zmysluplne vyplní voľný čas. Naši žiaci brali tento mesiac knihy do rúk častejšie ako inokedy.
Majstrovstvá kraja v gymnastickom štvorboji
04.04.2012 - Janka Valjentová

Konečne prišiel náš netrpezlivo očakávaný deň – 3. apríl 2012 – MK v gymnastickom štvorboji, ktoré sa konali v Nových Zámkoch. Základnú školu Tribečskú reprezentovali naši najmladší a zároveň najmenší žiaci, zato s veľkou chuťou trénovať, ale najmä súťažiť.
Veľká noc v ľudových tradíciách
04.04.2012 - Mgr. Libuša Balážová

V dňoch 2. – 4 . aríla 2012 sa v Galérii mesta Topoľčany uskutočnila výstava pod názvom: „Veľká noc v ľudových tradíciách“. Túto výstavu vždy navštívia desiatky žiakov zo všetkých základných škôl v meste Topoľčany. Aj naši ôsmaci sa dňa 4.4.2012 zúčastnili tejto peknej veľkonočnej akcie.
Hádzanárky z Majstrovstiev okresu Topoľčany s bronzom
10.04.2012 - Mgr. Libuša Balážová

V Športovej hale v Topoľčanoch sa 29. marca 2012 uskutočnili Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v hádzanej dievčat. Zúčastnili sa ich štyri základné školy z Topoľčian a ZŠ s MŠ Solčany. Hralo sa systémom každý s každým v trvaní zápasu 2x7,5 minúty.
Mandala for the world
17.04.2012 - Janka Valjentová

Tak ako ostatní žiaci na základných školách aj naše deti v ŠKD sa zapojili do celonárodnej súťaže a výstavy o pokus zapísania sa do Guinessovej knihy rekordov. Cieľom je zozbierať v Slovenskej republike čo najviac výtvarných prác, v ktorých je vyjadrený pozitívny vzťah k svetu a láska k Zemi, na ktorej žijeme.
Vyčistili sme si areál našej školy
19.04.2012 - Mgr. Libuša Balážová

Žiaci našej školy sa dňa 19.apríla 2012 zapojili do dobrovoľníckej akcie Vyčistime si areál našej školy. Táto akcia sa konala v rámci celoslovenskej akcie Vyčistime si Slovensko pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý si ľudia na celom svete pripomenú v nedeľu 22. apríla 2012.
Šachová liga žiakov okresu Topoľčany
21.04.2012 - Mgr. Libuša Balážová

Dňa 19. apríla 2012 sa v Centre voľného času na Gagarinovej ulici v Topoľčanoch uskutočnila šachová liga žiakov a žiačok základných škôl okresu Topoľčany. Zúčastnili sa jej tieto školy: ZŠ Bojná, ZŠ Tribečská, ZŠ Škultétyho, ZŠ sv. Ladislava a ZŠ sv. Don Bosca.