Starší florbalisti v Orion cupe hneď za finálovou dvojicou
V týchto zápasoch sa strelecky darilo hlavne Adamovi Kakulovi, ktorý zo 14 gólov Tribečskej strelil 11. Tieto výsledky stačili na postup z tretieho miesta. Dve finálové skupiny sa hrali tiež v Prašiciach 17. apríla 2013. Tribečská vo svojej zvíťazila so ZŠ Ludanice 2 : 0, remizovala so ZŠ Solčany 1 : 1 a prehrala so ZŠ Škultétyho 0 : 2. Znamenalo to druhé miesto v skupine, čo bolo celkové umiestenie na 3. – 4. mieste. Zápas o tretie miesto sa nehral, pretože ZŠ Nitrianska Blatnica na termín tohto prípadného zápasu nepočkala a odcestovala skôr. Hodnotenie Jozefa Kakulu: „V súčasnosti tretie miesto v tejto súťaži bolo naším stropom. V základnej zostave sme mali až 5 ôsmakov a len Adam Kakula bol z deviatych tried. Trochu ma mrzí, že u viacerých žiakov, ktorí na ten-ktorý šport majú, nie je až taká veľká ochota svoju základnú školu reprezentovať.“
V základnej zostave hrali títo hráči: Marek Paulen (8. C), Adam Kakula (9. A), Dominik Mikeska, Patrik Rőhman, Roman Kuník (všetci 8. A) a David Šipoš (8. B). Na striedanie boli pripravení Patrik Kumposcht (9. C), Vladimír Uhrovský (9. B), Adrián Kyčerka, Martin Gešnábel (8. C) a Milan Lukáč (8. B).

Mgr. Gejza Sitkey