Vývoj Západných Karpát a minerály Slovenska

Hodiny biológie žiakov 8. ročníka sú venované geológii – minerálom a horninám Slovenska. Slovensko bolo už od stredoveku známe ťažbou striebra, zlata, ortuti, železnej rudy a iných drahých i obyčajných ťažných a kujných kovov. Tieto minerály, umiestnené v rudných žilách v rôznych regiónoch Slovenska (Banská Štiavnica, Kremnica, Banská Bystrica...), nám prišiel bližšie popísať pán Pavol Kukučka. Mnohé minerály a horniny aj priniesol a podaroval našej škole, čo významnou mierou obohatilo školskú zbierku. Vysvetlil, kde u nás prebiehala horotvorná činnosť, krasové procesy a tvorba uhlia. Žiakov jeho výklad upútal.

Obohatením bol aj pre žiaka Martina Guliku, ktorý sa pripravuje na krajské kolo biologickej olympiády, zameranej na geológiu.

Sme radi, že pán Kukučka prijal pozvanie do našej školy a veríme, že naša spolupráca bude naďalej pokračovať.

Mgr. Silvia Schmizingová