Les ukrytý v knihe

Projekt prostredníctvom kníh ponúka najmä deťom pohľad na význam lesa a lesníctva pre spoločnosť, na ochranu životného prostredia, na formovanie kladných postojov k prírode a súčasne na potrebu samotného čítania. Súťažiaci mali možnosť vybrať si tvorbu vlastnej „knihy“, alebo reklamného plagátu s tematikou lesa. Našich žiakov oslovila novinka: reklamný plagát – pozvánka do lesa. Tvorili rozmanité plagáty, ktorými vysvetľovali, prečo by ľudia mali chodiť do lesa, čo im les poskytuje. Svoje práce dopĺňali výstižnými sloganmi a ilustráciami orientovanými na ochranu prírodného spoločenstva lesa.

Do projektu sa zapojili žiaci 6. a 8. ročníka, ale najmä chlapci a dievčatá zo 4.A v spolupráci s pani vychovávateľkou Vierkou Rybanskou.

Všetkým ďakujeme za originálne pozvánky do prírody a dúfame, že sa na niektorých autorov usmeje šťastie a budú v rámci kampane odmenení vecnými cenami.

Mgr. M. Sedláčeková, Mgr. A. Mrižová