Mladšie florbalistky s 5. miestom z majstrovstiev Slovenska
Zástupcovia ôsmich víťazov jednotlivých krajov boli vylosovaní do dvoch skupín: Skupina A – ZŠ s MŠ Soblahov (Trenčiansky kraj), ZŠ M. Medveckej Tvrdošín (Žilinský kraj), ZŠ P. Horova Michalovce (Košický kraj) a ZŠ Tribečská Topoľčany, Skupina B – ZŠ Moskovská Banská Bystrica, SŠ Bachova Bratislava, ZŠ E. F. Scherera Priešťany a ZŠ s MŠ Jakubany (Prešovský kraj).
Výsledky tribečskej v skupine A – ZŠ Soblahov 5 : 0, ZŠ Tvrdošín 0 : 4 a ZŠ Michalovce 0 : 6. V prvom zápase so Soblahovom sa darilo najmä Michaele Žikavskej, ktorá strelita štyri góly Tribečskej , ale v ďalších dvoch zápasoch ju už takticky a fyzicky vyspelejšie súperky v porovnaní so Soblahovom dokázali ubrániť. V skupine obsadila Tribečská 3. miesto a čakal ju boj o konečné 5. miesto. Skupina A bola výkonnostne oveľa kvalitnejšia ako skupina B, čo dokázali všetky štyri zápasy o konečné umiestnenie. V oboch semifinálových zápasoch vysoko zvíťazili družstvá skupiny A s kolektívmi skupiny B, kam sa prebojovali prvé dve družstvá z každej skupiny. Tribečská mala teda vo svojej skupine dva najlepšie kolektívy majstrovstiev – Tvrdošín a Michalovce, majstra Slovenska. Ak by bola nalosovaná do skupiny B, mohla skončiť aj hneď za nimi. V súboji o konečné 5. miesto to bol dramatický súboj s Bratislavou. Žikavská strelila prvý gól, ale súper dva a pol minúty pred koncom vyrovnal. Do konca zápasu za dve minúty však Žikavská strelila ďalšie tri góly a pripravila pre celý kolektív veľkú radosť z výsledku 4 : 1. Michaela Žikavská strelila na tomto podujatí 8 gólov a bola najlepšou hráčkou na Slovensku. Do celkovej bilancie už možno zahrnúť len jeden gól Moniky Štefkovičovej, ktorý strelila Soblahovu.

O zhodnotenie týchto majstrovstiev sme požiadali Jozefa Kakulu, ktorý tieto florbalistky počas celého školského roka na súťaže Orion cupu pripravoval: „V prvom zápase so Soblahovom sme začali veľmi dobre, ale potom v skupine to už boli dva najlepšie kádre hráčok a lepší aj brankársky post, a tak lepšie ako 3. miesto v skupine to už nemohlo byť. Zostal nám teda boj o celkové 5. miesto, ktorý sme streleckou disponovanosťou Žikavskej v závere zápasu zvládli. Dôležité bolo aj to, že sme nedovolili súperkám streľbu na našu bránu. Naše dievčatá dobre reprezentovali našu školu nielen po športovej stránke a užili si túto celoslovenskú športovú konfrontáciu. Boli to pekné dva dni s veľmi dobrou organizáciou trenčianskeho florbalového klubu, keď výborné ubytovanie, stravovanie a športová hala boli od seba vzdialené len na päťminútovú chôdzu.“

Reprezentácia školy na trenčianskych majstrovstvách: Viktória Wohlfan- dová, Nina Labudová (obe 6. C), Monika Štefkovičová, Eliška Slováková, Romana Gogová, Michaela Martišková, Viktória Chudá, Alexandra Lendelová (všetky 6. B), Dominika Jančovičová, Michaela Krajčová (obe 5. C), Nikola Štefkovičová (8. B) a kapitánka družstva Michaela Žikavská (7. A).

Mgr. Gejza Sitkey