Motivačné koncerty pre našich žiakov

Spievalo sa v nich o slušnom správaní, vzájomnej úcte a pomoci, o zdravom životnom štýle, škodlivosti vysedávania pri bezduchých počítačových hrách a o potrebe čítania pre rozvíjanie slovnej zásoby. Hlavným zámerom programu bola snaha nasmerovať deti k pozitívnym myšlienkam a priblížiť im etické témy, ktoré riešia so svojimi učiteľmi na vyučovacích hodinách.

Žiaci II. stupňa boli svedkami zaujímavého programu Vzdušné zámky – čo bol multimediálny protidrogovo-motivačný koncert, v ktorom sa také neduhy ako alkohol, cigarety, drogy – choroby modernej doby, menili na vzduch. Tiež sa tam hovorilo o plnení ľudských snov, ktoré sú motiváciou i cestou k cieľu. Čo sa však môže stať, ak si ich chceme splniť prirýchlo, bez vynaloženej námahy, všemožnými cestičkami, ako ľahko môžeme vkĺznuť do sveta moderných závislostí, z ktorých je návrat späť veľmi ťažký a občas ho ani niet – to chceli v programe žiakom ozrejmiť profesionálni hudobníci: Boris Lettrich, Mário Tománek, Peter Mihál a Michal Bukviš, členovia skupiny AYA, známi z účinkovania v súťažiach Eurovision a Hit storočia. Presvedčivo rozprávali a spievali o tom, že najsilnejším pozemským zámkom je rodina, vzdelanie, práca a dobrí priatelia. Drogy sú podľa nich prehnitým lanom, ktoré hádžu mladým ľuďom pod nohy tvorcovia vzdušných zámkov súčasnej doby (image, mamon, bulvár, móda ...) V predstavení zaujala melodická rocková hudba, pozitívne texty piesní, tematická videoprojekcia, to všetko podporené hovoreným slovom dokázalo navodiť zážitok, ktorý žiakov isto podnieti k zamysleniu sa nad týmito aktuálnymi životnými otázkami.

Boris Lettrich a spol. so svojím protidrogovým programom sú vždy zárukou dobrej kvality – špičkovej hudby, správnej nálady, kvalitnej motivácie a účinného výchovného efektu.

Mgr. L. Balážová