Májové speedmintonové úspechy Adama Kakulu
V dňoch 4. a 5. mája sa zúčastnil Medzinárodných majstrovstiev FrancúzskaFrench Speedminton open 2013 zo série World Tour, po majstrovstvách sveta najvýznamnejší turnaj, Adam hral v kategórii Open /muži do 40 rokov/ a týchto majstrovstiev sa zúčastnili viacerí poprední hráči Európy a svetového rebríčka. Hoci už vyhral medzinárodný turnaj vo štvorhre, medzi mužmi v dvojhre to bola jeho premiéra. Svoju skupinu vyhral bez straty setu a prebojoval sa medzi 16. najlepších. V osemfinále bol púť víťazný bez straty setu a až vo štvrťfinále prehral s najlepším Francúzom 16 : 13 a 16 : 12. Celkovo sa umiestnil na 5. mieste ako jasne najmladší hráč turnaja, počas ktorého mal len 14 rokov, čomu nikto nechcel veriť. Na jeho hru boli vynikajúce ohlasy, pretože hral veľmi agresívne s vynikajúcim pohybom na kurte. Na Župnej olympiáde v Trnave v súťaži stredných škôl Trnavského kraja a ďalších pozvaných hráčov obhájil 1. miesto z minulého roka. Ďalšou súťažou boli Školské majstrovstvá Slovenska – Gaudeamus Igitur – v kategórii základné školy to bolo jednoznačné 1. miesto, keď nestrelil ani set vo svojich dvojhrách a s Adrianou Kováčiovou boli vždy úspešní aj vo štvorhrách. V Trnave sa odohral aj medzinárodný Insport Open 2013, kde získal vo štvorhre v kategórii Open 1. miesto a 3. miesto vo dvojhre. V dňoch 18. a 19. mája 2013 sa uskutočnil najvýznamnejší medzinárodný turnaj na Slovensku – Slovak Speedminton Open 2013 ako medzinárodné majstrovstvá Slovenska. Adam štartoval v dvojhre U 18 a ako najlepší zo Slovákov obsadil 5. miesto. Vo štvorhre v kategórii Open /muži/ spolu s Andrejom Ostrihoňom zo Zvolena súťaž vyhrali, čo bol vynikajúci výsledok a potvrdili, že sú na Slovensku pár číslo jedna. Spolu budú hrať aj na majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia 12. – 16. 6. v Berlíne.
Mgr. Gejza Sitkey