Malí futbalisti z Tribečskej víťazmi krajského McDonald´s Cupu
Po víťazstve z okresnej súťaže sa tam prebojovali aj malí futbalisti zo ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch. V ich trojčlennej skupine B rozhodlo o prvenstve Tribečskej celkové skóre zo všetkých troch zápasov, pretože Tribečská zvíťazila s Levicami, Levice s Komárnom, ale aj Komárno dokázalo zvíťaziť s Tribečskou, a tak mali všetky kolektívy po tri body. Vo finálovom zápase o celkové prvé miesto v Nitrianskom kraji hrala Tribečská v hracom čase s Močenkom nerozhodne 2 . 2, ale v penaltovom rozstrele zvíťazila 3 : 2. Bolo to tesné víťazstvo, no víťazstvo vo futbalovom vyspelom kraji je veľmi cenné, pretože len samotná Nitra je už dlhé roky baštou žiackeho a mládežníckeho fubalu. Zverenci pána učiteľa Ladislava Vozára spolu s pani učiteľkou Evou Makovou sa zúčastnili v dňoch 27. a 28. mája 2013 celoslovenského finále tejto súťaže, ktoré sa odohralo tiež v Nitre. Žiaci z Tribečskej tam cestovali výrazne oslabení, pretože im chýbal Kain, ktorý musel odcestovať s rodičmi do zahraničia. Skončili na ôsmom mieste na Slovensku, ale nemožno zabúdať na to, že na začiatku sa tejto súťaže zúčastnilo až 970 základných škôl z celého Slovenska. Výrazným úspechom bolo aj to, že hráč Tribečskej Christopher Tvrdík bol vyhlásený za najlepšieho hráča tohto národného finále. Všetkým hráčom je potrebné poďakovať za viac ako úspešnú reprezentáciu školy na tejto vekovej úrovni nášho najmasovejšieho športu.
Krajských majstrovstiev v Nitre sa zúčastnil tento kolektív hráčov:
Sebastián Kain (4. B),
Doninik Kubina (4. B),
Timotej Kulanga (4. C),
Nicolas Lampert (3. A),
Paulína Oravcová (3. B),
Adam Rehák (3. B),
Adam Pavelka (3. C),
Samuel Schneider (3. B),
Jozef Christopher Tvrdík (4. C)

Mgr. Gejza Sitkey