9.A sa lúči...

V spomínaní často prechádzame prvým stupňom, ktorý ubehol veľmi rýchlo. S príchodom na druhý stupeň nás čakalo náročnejšie a zložitejšie učivo. Vďaka našim skvelým učiteľom sme ho vždy zvládli. Ďakujeme im aj za to, že nás nútili do učenia a chceli, aby sme dosahovali dobré výsledky. Náročné bolo pripraviť nás deviatakov na hrozbu menom Monitor. No vďaka ich vytrvalosti a ochote  sme ho bravúrne zvládli. Teraz je každý z nás prijatý na školu, ktorú si vybral. Prajeme si, aby sme na stredných školách mali toľko šťastia na dobrých pedagógov ako na Tribečskej.

Milí učitelia! Zážitkov s vami máme plné vrece. Každý z vás bol pre nás niečím výnimočný a každému zvlášť patrí veľké „Ďakujeme“ ! Či už za pekné výlety, exkurzie, hodiny naplnené vedomosťami a dobrou náladou. Keby sme chceli poďakovať každému učiteľovi, ktorý nám dal veľa, tento príhovor by bol siahodlhý. Mali sme šťastie na úžasné pedagogické osobnosti, ktoré sa nám venovali deň čo deň. Múdry je ten, kto sa dokáže učiť od druhých... Tým pádom sme múdri všetci, pretože hodiny s vami, milí naši učitelia, boli zaujímavé a dokonalé.

Lúčime sa s vami, milí členovia učiteľského zboru, spolužiaci, mladší žiaci... Spomienky a získané priateľstvá zostanú navždy zapísané v našich srdciach. Lúčime sa s celou školou. Určite nám líčka neostanú suché ani pri preberaní posledných vysvedčení.

Zvlášť srdečne ďakujeme našej milej pani triednej učiteľke Annemarie.

Pani učiteľka, aj keď sme neboli vždy tí poslušní piatačikovia, ktorých ste prvý školský deň na druhom stupni privítali s otvorenou náručou, krásnym úsmevom, plným nehy a dobra. Aj keď sme párkrát možno vystrčili rožky a nedali sme sa skrotiť nikým iným, než vami ... Boli ste to vy, kto sa nás zastal a ľúbil nás. Boli ste našou druhou mamou. Každým dňom sme si boli bližšie a bližšie. Odchádzame síce na rôzne školy, niektorí aj do iného mesta, no sľubujeme, že vás budeme navštevovať každú voľnú chvíľku, ktorá sa nám naskytne. Nikdy nezabudneme na tie momenty, keď nám bolo s vami super. Sme vám vďační za mnoho zážitkov, výletov, každodennú starostlivosť a radosť, o ktorú ste sa s nami delili.
Do budúcnosti vám prajeme veľa učiteľských úspechov a kopu takých dobrých žiakov, akými sme pre vás boli my. Budeme na vás stále spomínať.

Ľúbime vás !

Martina Spodná, 9.A