Hurá, máme prvého kráľa!

V tohtoročnom už 6. ročníku nastal zásadný obrat, pod ktorý sa svojím čitateľským výkonom podpísal Jozef Medek, žiak 2.C triedy. V tomto školskom roku sa mu podarilo prečítať najviac strán a získať tak zlatú korunu s titulom KRÁĽ ČÍTANIA 2012/2013.

V uplynulých ročníkoch tejto súťaže jej držiteľkami boli vždy len dievčatá, preto nás Jozef milo prekvapil! Striebornú a bronzovú korunu si opäť vyčítali dievčatá. Víťazov so zvukom slávnostnej fanfáry korunovala pani riaditeľka Mgr.G. Herodeková, diplomy, knižné i sladké odmeny za skvelé čitateľské výkony im odovzdala pani zástupkyňa Mgr. M. Hajrová.

1. miesto – zlatú korunu získal Jozef Medek z 2.C s počtom 2 862 prečítaných strán

2. miesto – striebornú korunu si vybojovala Natália Drábiková zo 4.B s počtom 2 454 prečítaných strán

3. miesto – bronzovú korunu si odniesla Kristína Kyseľová z 3. A triedy s počtom 2 336 prečítaných strán.

Víťazom súťaže srdečne blahoželáme, prajeme veľa úspechov a radosti z čítania ďalších zaujímavých príbehov.

Všetkým čitateľom školskej knižnice želáme slnečné leto, veselé dobrodružstvá, pekné prázdninové zážitky a tešíme sa na stretnutie s nimi opäť v septembri!

Mgr. D.Šupová, Mgr. M.Sedláčeková