Posledný výlet 9.A

Takto hodnotí výlet jedna z jeho účastníčok, žiačka 9.A Martinka Spodná.

Prešli dva roky a my sme opäť cestovali do Slovenskej Vsi, na miesto v Tatrách, o ktorom si všetci myslíme, že je tam najlepšie a najkrajšie. Nič sa nevyrovná čerstvému vzduchu a prenádhernému výhľadu na okolité tatranské hory, pokryté nekonečnou zeleňou... Naposledy sme goralské územie navštívili v šiestom ročníku, keď sme boli ešte malé deti a vnímali sme výlet len ako zájazd. Ako dospievame, viac si uvedomujeme, že sa možno už nikdy v pôvodnej zostave nevrátime na toto miesto, aby sme zaspomínali, ako nám tu bolo fajn ... Tento rok sme absolvovali splav Dunajca v Pieninskom národnom parku. Predtým sme ešte navštívili salaš, na ktorom nám bača umožnil ochutnať pravý slovenský ovčí syr, ktorý nám veľmi chutil a zasýtil nás veru riadne. :) Neskôr nám vyše dvojhodinovú plavbu po Dunajci spríjemňoval sympatický pltník Matúš, ktorý sa o zábavu postaral až do konca plavby, keď sa naše nohy opäť dotkli pevnej zeme a vydali sa na 11 km dlhú trasu naprieč Pieninským parkom späť k autobusu. Bolo to náročné. Aj v pomerne nepriaznivom počasí sme to zvládli. Veď, kto by sa nerád prešiel lesom, pokochal sa prírodou a urovnával si myšlienky? Pedagogický dozor dopĺňala pani učiteľka Martinka Vöpy, ktorá po dvoch rokoch vystriedala mamičku jedného z nás, pani Andrejku Matejovú, ktorej by sme tiež radi poďakovali za jej prítomnosť na výletoch počas minulých rokov. No musíme našu vždy usmiatu Maťku veľmi pochváliť a poďakovať jej, že nám umožnila ochutnať produkty jej kuchárskeho umenia a spríjemnila výlet svojou prítomnosťou. Kto by si s nami rozumel viac ako pani učiteľka, ktorá nás tak dobre pripravila na monitor z matematiky? Nesmieme zabudnúť na krásne Tatry, na ktoré by sme sa dokázali pri západe slnka pozerať aj donekonečna. Na ochotu a lásku, ktorej sa nám od pani učiteliek dostalo, na kopu zábavy, prežitej s tými najlepšími ľuďmi, na nezabudnuteľné zážitky, ktoré nám nik nevezme. Veľmi radi sa do našej milovanej Slovenskej Vsi budeme vracať či už ako dospeláci, alebo ešte počas štúdia na stredných školách. Vždy budeme s láskou spomínať na kúsok Slovenska, ktorý sa nám vryl do pamäti...

Za tieto všetky krásne zážitky ďakujeme našej milej a dobrej pani triednej učiteľke Mikulovej.