Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Úspešní aj v okresnom kole GO

Ako sme už spomínali, v decembri sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Z každého ročníka do okresného kola GO postúpili dvaja žiaci. Našu školu na okresnom kole GO reprezentovalo 10 žiakov, z toho bolo 9 úspešných. Úspešnými riešiteľmi okresného kola GO sa stali žiaci, ktorí získali 65 a viac bodov zo 100 možných.
Basketbalisti v okrese Topoľčany strieborní

Basketbalisti z Tribečskej dosiahli v tomto školskom roku veľmi pekný úspech, keď v Majstrovstvách okresu Topoľčany základných škôl skončili na druhom mieste. Aj v tomto športe sa teda žiaci z Tribečskej dostali do špičky okresu, čo v minulosti nebývalo. Najskôr to bol postup 7. februára 2012 zo skupiny do finále z 1. miesta v konkurencii ZŠ Hollého Topoľčany a ZŠ s MŠ Solčany.
Dominancia florbalistiek z Tribečskej

V telocvični ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch sa vo štvrtok 16.2.2012 odohral florbalový turnaj starších žiačok za účasti piatich dievčenských družstiev základných škôl v Topoľčanoch. Zorganizovali ho Centrum voľného času v Topoľčanoch v spolupráci so ZŠ Tribečskou. Zápasy rozhodoval Marián Daňo a hralo sa systémom každý s každým s týmito výsledkami:
Viete, v ktorých triedach majú žiaci najviac hodín?

Ak ste odpovedali, že vo všetkých, ktoré majú v rozvrhu každý deň sedem hodín, vaša odpoveď nie je správna. Najväčším počtom hodín sa môžu pochváliť žiaci 7.B a 7.C triedy. Okrem povinných vyučovacích, usporiadaných podľa rozvrhu od začiatku školského roka si totiž zhotovili aj svoje vlastné.
MO – gymnastický štvorboj Ludanice

Dňa 7.3.2012 sme sa zúčastnili Majstrovstiev okresu v gymnastickom štvorboji, ktoré sa konali v Základnej škole v Ludaniciach. Obsadili sme všetky vekové kategórie: A - dievčatá, chlapci, B – dievčatá, chlapci, C – dievčatá. Všetci súťažiaci sa snažili podať čo najlepší výkon. Deti sa pripravovali zodpovedne, za čo im patrí veľká vďaka.
Z rozprávky do rozprávky

Mesiac marec sa nesie v znamení kníh – rozprávok. Aj my sme si v ŠKD pre naše deti pripravili súťaž v ilustrovaní rozprávok z rozprávkových knižiek. Na zadanú úlohu sa deti pripravili zodpovedne. Priniesli si svoju najobľúbenejšiu knižku a pokúsili sa výtvarne vyjadriť jej obsah. Deti znázornili postavy princezien, hradov, zámkov, rozprávkových zvieratiek, ktoré sú vystavené v priestoroch ŠKD.
Volejbalisti z majstrovstiev kraja s 5. miestom

Po víťazstve v okresnom kole sa volejbalisti – starší žiaci zo ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch zúčastnili Majstrovstiev Nitrianskeho kraja základných škôl a osemročných gymnázií, ktoré sa konali 20. marca 2012 na jednej zo základných škôl v Leviciach.
Veľké úspechy v soft tenise

Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v soft tenise sa uskutočnili 8. marca 2012 v telocvični ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch. Zúčastnilo sa ich 16 hráčov, ktorí hrali v dvoch skupinách – chlapci i dievčatá. Víťazi skupín hrali o prvé miesto a druhí v nich o tretie miesto.
V súťaži Adidas 1. a 3. miesto

Dňa 16.3.2012 sa v Žiline uskutočnila súťaž „ADIDAS adizero F 50 miCoach.“ Súťažilo sa v behu na 70 metrov v troch vekových skupinách. Do kategórie 11 – 15-ročných žiakov sa prihlásili (cez internetovú registráciu) dvaja žiaci našej školy: Peter Belkovič (8.D) a Igor Budaj (7.B).
Nepečené dobroty a veľkonočné vajíčka v ŠKD

Príchod veľkonočných sviatkov sme v ŠKD privítali viacerými zaujímavými aktivitami. Radosť prinieslo deťom zdobenie perníčkov a príprava nepečených dobrôt na sviatočné pohostenie. Veľmi úspešné a zaujímavé bolo ďalšie popoludnie, kde deti prejavili zručnosť a tvorivé schopnosti pri zdobení vajíčok. Počas zdobenia použili rôzne techniky. Za zhotovený výrobok dostali sladkú odmenu. Hotovými výrobkami sme vyzdobili triedy, ŠJ a chodby ŠKD.
Knižný marec

Knihy sú spoločníkmi starých i mladých v každej dobe. Aj malé deti vedia, že kniha je najlepší priateľ človeka. Poučí, poradí, zabaví, rozosmeje, zmysluplne vyplní voľný čas. Naši žiaci brali tento mesiac knihy do rúk častejšie ako inokedy.
Majstrovstvá kraja v gymnastickom štvorboji

Konečne prišiel náš netrpezlivo očakávaný deň – 3. apríl 2012 – MK v gymnastickom štvorboji, ktoré sa konali v Nových Zámkoch. Základnú školu Tribečskú reprezentovali naši najmladší a zároveň najmenší žiaci, zato s veľkou chuťou trénovať, ale najmä súťažiť.
Veľká noc v ľudových tradíciách

V dňoch 2. – 4 . aríla 2012 sa v Galérii mesta Topoľčany uskutočnila výstava pod názvom: „Veľká noc v ľudových tradíciách“. Túto výstavu vždy navštívia desiatky žiakov zo všetkých základných škôl v meste Topoľčany. Aj naši ôsmaci sa dňa 4.4.2012 zúčastnili tejto peknej veľkonočnej akcie.
Hádzanárky z Majstrovstiev okresu Topoľčany s bronzom

V Športovej hale v Topoľčanoch sa 29. marca 2012 uskutočnili Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v hádzanej dievčat. Zúčastnili sa ich štyri základné školy z Topoľčian a ZŠ s MŠ Solčany. Hralo sa systémom každý s každým v trvaní zápasu 2x7,5 minúty.
Mandala for the world

Tak ako ostatní žiaci na základných školách aj naše deti v ŠKD sa zapojili do celonárodnej súťaže a výstavy o pokus zapísania sa do Guinessovej knihy rekordov. Cieľom je zozbierať v Slovenskej republike čo najviac výtvarných prác, v ktorých je vyjadrený pozitívny vzťah k svetu a láska k Zemi, na ktorej žijeme.