Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Tekvičková párty v školskom klube

Tak ako každý školský rok aj tento čakali naše deti na tekvičkovú párty, ktorá sa niesla v duchu strašidiel, kostýmov a masiek. Pani vychovávateľky si pripravili pre deti množstvo zaujímavých súťaží. Deti tvorili a vymýšľali rôzne príbehy, ktoré si potom porozprávali. Samozrejme nechýbali ani pekne vyzdobené triedy, o ktoré sa postarali deti a pani vychovávateľky. Na párty nesmela chýbať diskotéka a sladké odmeny pre deti, na ktoré sa tešili asi najviac. Deti prežili príjemné, ale aj strašidelné chvíle, plné radosti a zážitkov sa vracali domov.
Festival vedy a techniky 2012 – postup na európsku súťaž do Bruselu

Celoslovenské kolo Festivalu vedy a techniky 2012 v rámci 9.ročníka sa uskutočnilo v dňoch 8.11.2012 – 10.11.2012 v budove Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského Bratislava. Záštitu nad podujatím pre tento rok prijal nositeľ Nobelovej ceny za fyziku prof. Douglas Dean Osheroff. Festival vedy a techniky je národnou súťažou mládeže vo vedecko-výskumných a technických projektoch, ktorý sa koná každoročne v mesiaci november na akademickej pôde Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave ako sprievodné podujatie počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku určené pre žiakov základných a stredných škôl.
Žochársky šachový turnaj

Dňa 10. novembra 2012 (v sobotu) sa v jedálni ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch uskutočnil už tradičný „žochársky“ šachový turnaj.
Beseda s historikom Bohušom Saskom

Dňa 12.11. – 13.11. 2012 sa žiaci 9.D, 9.C a 9.B postupne v rámci hodín dejepisu zúčastnili besedy s historikom Bohušom Saskom, ktorý pracuje v Tribečskom múzeu v Topoľčanoch. Hlavnou témou besedy bol holokaust Židov počas 2. svetovej vojny, pokusy nacistického lekára Jozefa Mengeleho, ktoré vykonával v koncentračnom tábore Osvienčim, a osudy topoľčianskych Židov počas Slovenského štátu.
Na obvodných kolách bedmintonové víťazstvá Tribečskej

Základná škola na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala obvodné kolá základných škôl okresu Topoľčany v bedmintone žiakov a žiačok v súťaži družstiev. Dňa 24. októbra 2012 súťažili žiaci a o deň neskôr žiačky.
V 4.A tento týždeň natierali...

Pýtate sa čo? Čerstvé bagetky, rožteky a chlebíky, ktoré spolu s maslom, syrom, šunkou, bryndzou, cesnakom a ďalšími ingredienciami nakúpili na pondelkové pracovné vyučovanie. V školskej kuchynke sa krájalo, mixovalo, natieralo a ochutnávalo ostošesť.
Úspešní v informatickej súťaži iBobor 2012

V dňoch 14. a 15. novembra sa naša škola zúčastnila informatickej súťaže iBobor. Do súťaže sme sa zapojili v dvoch kategóriách a úspešne obsadili prvé stupienky vo výsledkovej listine.
OSJL v škole

21.11.2012 – po roku sme opäť zorganizovali školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Vedomosti a zručnosti z predmetu si zmerali žiaci 8. a 9. ročníka. Súťaž pozostávala z troch častí. Prvá – teoretická preverila formou testu vedomosti žiakov z gramatiky a literatúry, druhá časť bola zameraná na transformáciu textu, v tretej časti predniesli súťažiaci nepripravený rečnícky prejav (uvítací prejav, v ktorom privítali v triede na besede so žiakmi známeho spisovateľa).
Bedmintonisti na majstrovstvách kraja strieborní

Žiaci a žiačky ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch sa 14. novembra 2012 zúčastnili Majstrovstiev Nitrianskeho kraja v bedmintone družstiev v oboch kategóriách. Týchto majstrovstiev sa zúčastnilo šesť víťazov okresov žiakov i žiačok.
Senecké záložky

V uplynulých týždňoch sa v školskej knižnici konala výstava záložiek, ktoré našim deťom poslali žiaci zo Základnej školy, Mlynská 50, Senec v rámci projektu Záložka do knihy spája slovenské školy. Koordinátorkou projektu v partnerskej škole bola pani Dana Wodzinska. Prostredníctvom emailovej komunikácie nám poďakovala za naše knižné záložky s presvedčením, že tie od nich boli rovnako pestré a zaujímavé ako naše.
Top oriešky

Dňa 29. novembra 2012 sa uskutočnil už 6. ročník vedomostnej súťaže družstiev žiakov 3. a 4. ročníka „Top oriešky“. Súťažilo sa o putovný pohár primátora mesta Topoľčany. Súťaže sa zúčastnila každá základná škola v Topoľčanoch a Základná škola s materskou školou Horné Obdokovce.
Basketbalisti Tribečskej z okresného finále so 4. miestom

Do finále okresu Topoľčany základných škôl v basketbale žiakov postúpili žiaci Tribečskej po víťazstve v skupine so ZŠ a MŠ Solčany a ZŠ Hollého Topoľčany.
Čaro adventu a blížiacich sa Vianoc

Blížia sa vianočné sviatky, ku ktorým patrí aj v našom školskom klube už tradičná výroba adventných vencov a svietnikov. Veľmi sa na to tešia naše deti, ale nesmú chýbať ani rodičia, starí rodičia, ktorí pomáhajú pri ich výrobe. V triedach nám začína rozvoniavať ihličie, šišky, sušené pomaranče a jabĺčka.
Basketbalisti Tribečskej skončili v okresnom finále na 3. mieste

Do tohto finále postúpili basketbalistky Tribečskej po víťazstve so ZŠ Bojná 22:6. Finále so štyrmi družstvami sa odohralo 22. novembra 2012 v telocvični ZŠ s MŠ Urmince.
Mladší žiaci Tribečskej v malom futbale do finále

V tomto školskom roku sa začal ďalší ročník malého futbalu žiakov základných škôl v okrese Topoľčany – Školský pohár žiakov Slovenského futbalového zväzu.