Traja postupujúci z okresného kola BiO

Po odovzdaní zbierok prírodnín komisiám nasledovalo náročné poznávanie rôznych druhov rastlín, živočíchov, minerálov a hornín. Po krátkej prestávke olympiáda pokračovala testom. Naši žiaci dopadli vynikajúco, za čo im patrí veľká vďaka:

Zoológia:

Martina Halmová (8.B) – 1. miesto
Barbora Mokranová (7.C) – 4. miesto

Botanika:

Simona Strejčková (7.C) – 2. miesto
Sofia Suzziová (7.C) – 6.miesto

Geológia:

Martin Gulika (9.B) – 1. miesto
Júlia Golská (6.D) – 5. miesto

Vysoko hodnotené boli aj zbierka minerálov a hornín Martina Guliku a zbierka živočíchov Martiny Halmovej. Všetci žiaci vyvinuli maximálne úsilie pri získavaní materiálov do svojich zbierok – sledovali a mapovali odkryvy minerálov a hornín, v gumákoch a rukaviciach prehľadávali okolie rieky Nitry a riečky Chotiny, kreslili, lisovali a sušili rastlinky. So svojimi rodičmi podnikali výlety do blízkeho i ďalekého okolia Topoľčian, aby získali čo najlepšie vzorky materiálov. A to dokážu len niektorí.

Prví dvaja umiestnení z každého odboru postupujú do krajského kola.

Mgr. Silvia Schmizingová