Deň Zeme – vyčistili sme si areál školy

Žiaci najskôr pohrabali popadané konáre, ktoré zvážali na fúrikoch a dávali  do kompostovej jamy. Neskôr pomáhali pri osadzovaní troch kŕmidiel pre vtáčiky, ktoré sa pripevňovali na stromy pred školou. Dievčatá polievali dreviny a chlapci sa vystriedali pri kopaní jamy, kde sme potom spoločne zasadili nový stromček – lipu malolistú (lat. Tilia cordata). Tento strom je známy ako dávny symbol Slovanov. Na záver akcie zbierali odpadky v celom areáli školy.

Do tejto akcie, ktorá trvala od 14.00 – 15.15 hod.,sa prihlásilo 13 žiakov z 2. stupňa. Prišli nám pomôcť aj detičky z III. oddelenia ŠKD s pani vychovávateľkou Mgr. M. Halmovou.

Touto cestou ďakujeme našim pánom školníkom – R. Gažimu a F. Dudáčovi, že nám pomohli pri umiestňovaní kŕmidiel na vysoké stromy. Rovnako ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili tejto akcie a urobili tak dobrý skutok pre školu, ale hlavne pre naše životné prostredie.

S pocitom dobre vykonanej práce sme všetci spokojní odchádzali užívať si veľkonočné prázdniny.

Mgr. Andrea Rybanská, Mgr. Silvia Schmizingová