Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Informatická súťaž iBobor

Žiaci z našej školy sa zapojili do XV. ročníka celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Súťažili v štyroch kategóriách: DROBCI (2. a 3. ročníky), BOBRÍCI (4. a 5. ročníky), BENJAMÍNI (6. a 7. ročníky) a KADETI (8. a 9. ročníky). Úspešným riešiteľom srdečne gratulujeme. Mgr.Z.Grauzlová
Vianočné fotenie a pošta Ježiškovi v ŠKD

Najkrajšie sviatky roku sa blížia a nám v škole spríjemňuje čakanie na Vianoce krásna vianočná výzdoba. Deti sa tiež tešia z vianočnej atmosféry a s radosťou sa fotili pri vianočnej fotostene. Nezabudli sme ani na vianočnú poštu, ktorú deti poslali priamo Ježiškovi a už im zostáva iba dúfať, že im ich želanie splní.
Jesenné tvorenie v ŠKD

Sychravé počasie a vietor nám pripravil plnú paletu farieb v podobe listov, gaštanov, šišiek... Šikovné rúčky našich detí v ŠKD z nich vytvárali kreatívne diela a spolu sme sa tešili jesennej výzdobe.
Decembrové knižné novinky

Do školskej knižnice pribudli začiatkom decembra ďalšie krásne nové knihy. Nájdete medzi nimi nielen rozprávky, príbehy o zvieratkách, deťoch, či náučné knihy, ale i povesti a dobrodružné príbehy.
Šarkaniáda v ŠKD

Tento rok je pre nás výnimočný, kvôli pandemickej situácii. Jeseň je každoročne spätá s tradíciou výroby a púšťania šarkanov. Na oblohe sa síce slniečko na nás neusmievalo, ale deti to neodradilo a pripravili si šarkany, ktoré boli vyrobené vlastnými rukami a ako vidieť, ukázali svoju fantáziu a tvorivosť.
Zabehni koľko vládzeš

V novembri bol Svetový deň behu ( 5.11. ), ktorý bol založený v roku 1999 ako podpora boja proti chudobe.
Sv. Mikuláš

Ako každý rok, tak aj tento, prišiel sv. Mikuláš potešiť deti. Nebol sám, sprevádzali ho anjeli, ale i čerti. Deti si postupne po triedach prichádzali pre sladkosti, ktoré im Mikuláš priniesol. Cestou do našej školy ho zastavila pani primátorka, ktorá poslala pre všetky deti ZŠ Tribečská sladké potešenie. Nechýbali básničky, či pesničky, no najmä dobrá nálada. Ďakujeme Mikuláš. O rok príď k nám zas.
Školské kolo dejepisnej olympiády

Dňa 7. decembra 2021 sa uskutočnil 14. ročník školského kola dejepisnej olympiády. Žiaci súťažili v štyroch kategóriách. Testy, ktoré vypracovávali, obsahovali učivo z regionálnej histórie (okres Topoľčany), ako aj polročné učivo daného ročníka.
Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

Dňa 10. a 11.11.2021 novembra 2021 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 21 žiakov v kategórii 1A a 17 žiakov v kategórii 1B.
Vianočný stromček na Tribečskej

Prvý sneh a dátum v kalendári sú znakom toho, že prichádzajú najkrajšie sviatky roka, Vianoce. Aj našu školu už zdobí vianočný stromček, ktorý je nádherne vyzdobený ručne vyrábanými ozdobami našich žiakov a zamestnancov. Pri stromčeku náš čakalo milé prekvapenie, krb, ktorý pre nás vytvorila mamička našich žiakov, p. Janka Nováčiková, za čo jej veľmi pekne ďakujeme!
Pripomenuli sme si Hviezdoslava

Pri príležitosti 100. výročia úmrtia Pavla Orságha Hviezdoslava sme na hodine literatúry v 5. B a 5. C upriamili pozornosť na tohto Pána spisovateľa.
 POH
Programovanie „plošákov“ na informatike

BBC micro:bit je programovateľný plošný spoj - minipočítač, ktorý robí z informatiky hru. Má niekoľko zabudovaných senzorov, napríklad kompas či akcelerometer. Možno k nemu pomocou vstupno/výstupných pinov pripojiť takmer akúkoľvek elektroniku. Aj s jeho pomocou sa deti hravou a kreatívnou formou učia programovať a vďaka nemu pochopia, ako funguje aj zložitejšia elektronika okolo nás.
Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok - pripravili ste ich 203!

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok – je názov charitatívnej zbierky darčekov pre seniorov v domovoch dôchodcov. Cieľom tejto zbierky je nielen naplniť darčekmi krabice od topánok, ale predovšetkým naplniť naše srdcia a srdcia seniorov láskou. Naša škola je i tento rok súčasťou tejto úžasnej myšlienky.
Zážitkové učenie v 4. D s Harrym Potterom

Na tento deň žiaci len tak nezabudnú. Zažili radosť z učenia a prežili jeden neobyčajný deň v škole.
Darujme deťom radosť

„Povedz mi niečo, a ja to zabudnem. Ukáž mi niečo, a ja si to budem pamätať. Dovoľ mi vyskúšať si to na vlastnej koži a ja to budem ovládať. Dovoľ mi, aby som to prežil a ja to budem cítiť a chápať po celý život.“ Jan Amos Komenský