Školský rok sme ukončili dôstojne a slávnostne

So školskými lavicami sa dnes rozlúčilo aj 62 žiakov 9. ročníka. Mali zmiešané pocity. Jednak radosť z toho, že to už majú za sebou, jednak smútok za školou, kde si na seba i na učiteľov za tých dlhých deväť rokov zvykli. Škola nie je len učenie, sú to kamaráti, pedagógovia, vzťahy, dni naplnené mnohými zážitkami. Tákéto lúčenia bývajú ťažké, preto padali i slzičky ľútosti. Pre nich v týchto dňoch končí to najkrajšie, bezstarostné obdobie  detstva a každý z nich sa podujme hľadať tú správnu cestu vo svojom živote. Ten však beží ďalej a naši deviataci sa už akiste tešia na nové školy, prostredia, učiteľov a spolužiakov. Prajeme im veľa úspechov a šťastia.

Lúčenie zvykne byť u nás aj veselé, lebo sa bilancuje práca školy za uplynulý rok a naše čísla či iné údaje sú pozitívne, čo nás všetkých veľmi teší a posúva dopredu. Túto spokojnosť vyjadrila aj pani riaditeľka školy Mgr. Gabriela Herodeková, keď vo svojom príhovore ďakovala žiakom, učiteľom a prevádzkovým pracovníkom školy za odvedenú dobrú prácu a všetkým popriala pekné zaslúžené prázdniny. A keďže máme tento vnútorný pocit spokojnosti, s veľkou radosťou ich očakávame. Naši žiaci majú už zrejme spočítané, že na nich čaká 66 voľných dní.

Pekné, spokojné, slnečné prázdniny všetkým – žiakom, učiteľom, zamestnancom školy i rodičom! Nech sa všetci školopovinní – zdraví, oddýchnutí a s novým elánom vrátime 2. septembra 2014 opäť do našej dobrej a milej školy.

Mgr. L. Balážová