Športový rok Tribečskej 2013/2014

V súčasnom období je pre deti a mládež dôležitá športová činnosť, ktorá takmer ako jediná dokáže odbúravať a kompenzovať statické a jednostranné aktivity žiakov na sociálnych sieťach a pri počítačových hrách. Nestačia na to len hodiny telesnej výchovy v základných osnovách škôl. V tejto súvislosti sú v rámci škôl veľmi dôležité záujmové športové útvary rôznych športov a následné zapojenie do športových súťaží, ktoré začínajú v obvodných /okresných/ majstrovstvách či kolách.

Základná škola na Tribečskej ulici v Topoľčanoch dosiahla aj v poslednom školskom roku výrazné športové úspechy, hoci nie je športovo zameraná s koncentráciou športových tried. Hneď na začiatku školského roka stolné tenistky obsadili prvé štyri miesta na Memoriáli Antona Šveca. Dlhodobo sa darí aj futbalistom tejto školy, čo dokázali aj v uplynulom školskom roku. Mladší žiaci v Školskom pohári SFZ skončili v okrese na treťom mieste, ale zvíťazili v turnaji Škola na futbalovom ihrisku.

K výrazným úspechom možno tiež rátať 3. miesto bedmintonistov na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja. Rovnaké umiestnenie získali speedbedmintonisti na Župných majstrovstvách v Trnave a na Kalokagatii ako oficiálnych majstrovstvách Slovenska. Úspešní boli aj hádzanári a hádzanárky, ktorí v oboch prípadoch skončili na Majstrovstvách okresu Topoľčany na 2. mieste. Najväčšie úspechy dosiahla ZŠ Tribečská v stále sa rozširujúcom a populárnom florbale.  Mladší žiaci obsadili v okrese 2. miesto, starší 3. miesto a mladšie i staršie žiačky v okresných majstrovstvách zvíťazili. Obe družstvá zvíťazili aj na krajských majstrovstvách a staršie žiačky skončili na majstrovstvách Slovenska na 5. mieste. Mladšie žiačky ukončia túto súťaž v niektorom z jesenných mesiacov. V sledovaných športových súťažiach  v tomto školskom roku bola Tribečská najúspešnejšou v okrese Topoľčany.

Futbalisti 1. stupňa po víťazstve v okresnom kole obsadili na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja 6. miesto v Mc Donald´s cup. Starší žiaci v Jednota futbal cup získali v okrese tretie miesto a do súťaží sa zapojili aj futbalistky, ktoré ako mladšie žiačky obsadili v okresných majstrovstvách 2. miesto v Školskom pohári SFZ. Škola dosiahla výrazné úspechy aj v športovej gymnastike najmladších žiakov, ktorí po okresných víťazstvách dosiahli úspechy i na krajských majstrovstvách.  Na konci tohto školského roka sa uskutočnil ďalší ročník športovej olympiády pre žiakov všetkých tried prvého stupňa s prevahou ľahkoatletických disciplín, ktorá bola dotváraná skutočnou olympijskou atmosférou. Nie sú to všetky športové úspechy v minulom školskom roku, bolo ich oveľa viac. Žiaci tejto školy však nešportujú výrazne naviac pre štatistiky, ale pre vlastné športové vyžitie, pocit súdržnosti a spolupatričnosti. Cenné sú aj emócie, ktoré možno zažívať len pri aktívnom súťažnom športovaní.

Gejza Sitkey