Slávnostné otvorenie školského roka 2014/2015

Na začiatku slávnostného programu zaznela štátna hymna. Riaditeľka školy Mgr. Gabriela Herodeková vo svojom príhovore privítala všetkých žiakov i učiteľov našej školy a popriala im veľa úspechov v učení i v práci. Zvlášť srdečne prehovorila k prváčikom, ktorých nástupom do školy čakajú v živote veľké zmeny, čo zdôraznil i minister školstva SR Peter Pellegrini, ktorý sa prihovoril okrem toho i k deviatakom, k učiteľom a  rodičom a vyzval ich k lepšej vzájomnej spolupráci. Jeho prejav k začiatku školského roku sme si  všetci tiež prostredníctvom školského rozhlasu vypočuli.
Oficiálneho otvorenia školského roku 2014/2015 v našej škole sa zúčastnili aj títo vzácni hostia: primátor mesta Topoľčany Ing. Peter Baláž a JUDr. Milan Lisý, zástupca primátora mesta. Program ukončila hymna školy.

Po oficiálnej časti žiaci spolu s triednymi učiteľmi pokračovali v triedach, kde sa rozprávali o prázdninách a riešili rozličné organizačné záležitosti.

Tento školský rok sa v našej škole do lavíc posadí 637 žiakov, 306 na prvom stupni, z toho 81 prváčikov. 331 žiakov bude navštevovať triedy na druhom stupni školy,  z toho 60 deviatakov.

Všetkým prajeme šťastný nový školský rok, žiakom veľa úspechov pri získavaní nových poznatkov, mnoho príjemných zážitkov a nezabudnuteľných chvíľ.

Mgr. L. Balážová