„Zdravie je nenahraditeľný poklad“

Organizátorom podujatia bol Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Topoľčanoch v spolupráci s MsÚ, Mestským kultúrnym strediskom v Topoľčanoch, SČK a inými organizáciami.

Cieľom podujatia bolo ponúknuť občanom mesta vyšetrenie zamerané na prevenciu a podporu zdravia, ochranu pred civilizačnými chorobami, poradenstvo v oblasti zdravej výživy, životného štýlu, racionálneho stravovania, pitného režimu, pohybovej aktivity a upozorniť širokú verejnosť na rizikové faktory civilizačných ochorení.

Na podujatí odborní pracovníci záujemcom vyšetrovali cholesterol a glukózu, merali krvný tlak, hladinu oxidu uhoľnatého vo vydychovanom vzduchu, telesný tuk, vitálnu kapacitu pľúc, posudzovali kožné a materské znamienka. Bolo tiež poskytnuté individuálne poradenstvo s odporúčaním zmien vo výžive a v pitnom režime. Organizácie a stredné školy prezentovali produkty racionálnej výživy, výživové doplnky, kozmetiku, všetko na prírodnej báze. K skvelej nálade prispel aj kultúrny program, v ktorom účinkovali i naši žiaci.

Topoľčiansky deň zdravia pozitívne motivoval nielen deti a dospievajúcu mládež, ale i dospelých k správnemu životnému štýlu a uvedomeniu si tej najdôležitejšej hodnoty života – zdravia.

Mgr. L. Balážová