V Divadle Jána Palárika v Trnave

Hra spracováva tému Stodolových krátkych dramatických útvarov, ktoré on nazýval žarty. V troch krátkych jednoaktovkách sa snaží nastoliť práve vývoj morálky a etiky vzťahu muža a ženy v minulom storočí. Stodolu poznáme ako autora, ktorý aj tie najpálčivejšie otázky rieši humorom. Humor je ostrý a práve ním dosiahne vyšší stupeň výpovede. I keď sa morálka vzťahu medzi mužom a ženou v minulosti vyvíjala pozvoľne, tak práve dvadsiate storočie, preplnené revolúciami, revolučne vstupuje aj do tohto večného vzťahu. Stodola nemoralizuje, neodsudzuje. Nastavuje zrkadlo.

Žiakom sa táto divadelná incenácia páčila, o čom svedčili ich vysmiate spokojné tváre. Po kultúrnom zážitku sme sa všetci presunuli do Galérie v Trnave, kde si žiaci oddýchli. Pobavení i oddýchnutí  sme sa už všetci tešili domov.

Tomáš Kováčik