Nitriansky krajský festival vedy a techniky

Súťažiacimi boli žiaci 2. stupňa základných škôl, žiaci osemročných gymnázií a žiaci stredných škôl.
Žiaci sa mohli prezentovať v 11 súťažných kategóriách: biológia, chémia, elektrina a mechanika, energia a transport, environmentálne vedy, fyzika a astronómia, geovedy a vedy o Zemi, informatika a počítačové inžinierstvo, matematika, medicína a zdravotníctvo, spoločenské vedy. Víťaz postupoval do celoslovenského kola.

Organizátori súťaže si pre nás pripravili pekný kultúrny program na vysokej úrovni, pričom sme si mohli prezrieť aj ukážky prác žiakov SOŠ polytechnickej a modely AMAVED KLUBU (Asociácia pre mládež, vedu a techniku).

Porota upozornila študentov, ale aj samotné školy, že pre žiakov základných a stredných škôl, ktorých baví veda a experimenty organizuje online súťaž Labák, do ktorej sa môžu prihlásiť na www.labak.net.

Naša škola sa do krajského festivalu zapojila hneď  tromi projektmi:

1.
„Život v škole“ – kategória: Spoločenské vedy
Žiačky: Barbora Mokránová a Darina Pašeková – 8.C
Vyučujúci: Mgr. Anna Krajčíková

2.
„Životný cyklus a pohyby jednoklíčnolistových rastlín“ – kategória: Biológia
Žiačky: Simona Strejčková a Sofia Suzziová – 8.C
Vyučujúci: Mgr. Silvia Schmizingová

3.
„ Fyzika zábavnejšie“ – kategória: Spoločenské vedy
Žiaci: Oliver Longauer a Patrik Furák – 7.A
Vyučujúci: Mgr. Ivan Kopčan

Všetky naše práce boli odmenené Cenou poroty, za čo patrí zúčastneným žiačkam a žiakom poďakovanie.

Mgr. Silvia Schmizingová a Mgr. Ivan Kopčan