Mladšie florbalistky zo Slovenska s 8. miestom

Vyžrebovanie skupiny A dávalo tušiť, že bude oveľa ťažšia ako skupina B. V skupine A Tribečská postupne prehrala so ZŠ Spišská Nová Ves 1 : 4, so ZŠ Trvrdošín 3 : 7 a so ZŠ Púchov 1 : 8. V semifinálových zápasoch prví dvaja v tejto skupine porazili oba kolektívy z B skupiny na prvých dvoch miestach a aj v zápase o celkové 5. miesto zvíťazil zástupca A skupiny. Tribečská hrala o celkové 7. miesto so ZŠ Fintice z Prešovského kraja. Už v skupinových zápasoch boli v zostave Tribečskej rôzne preskupenia a na tento zápas bolo zvolené to najoptimálnejšie rozloženie hráčok, hlavne čo sa týka útoku i obrany, no ani to nestačilo a Tribečská prehrala 1 : 4. Mala sústavnú prevahu, miestami to bola hra na jednu bránu, ale Fiantice zo štyroch pobytov pred bránou Tribečskej strelili štyri góly. V poradí ôsme miesto na Slovensku nemožno považovať za neúspech, pretože na Slovensku je okolo tri tisíc plnoorganizovaných základných škôl. Toto družstvo malo len jednu strelkyňu a šesť hráčok schopných hrať na takejto úrovni, len s jednou na striedanie. Vo všetkých zápasoch strelila gól Michaela Krajčová, s Tvrdošínom dva a jeden pridala Michaela Martišková, čo na víťazstvá nestačilo.

Celý kolektív už prechádza k starším žiačkam o takto bude môcť hrať ešte dva roky. Je potrebné ho však doplniť aspoň dvoma hráčkami a momentálne sa v 9. ročníku nájdu. Dôležitou úlohou bude skvalitniť aj brankársky post. Tribečskú reprezentovali tieto žiačky: Monika Štefkovičová, Romana Gogová, Michaela Martišková, Ivana Kasalová (všetky 8. B), Viktória Wohlfandová, Sabína Okelová (obe 8. C), Michaela Krajčová, Dominika Jančovičová, Dagmar Adamkovičová, Dominika Škreková (všetky 7. B), Vanessa Sláviková a Lucia Šípošová (obe 6. C). Tento kolektív v Trenčíne viedli Jozef Kakula a Gejza Sitkey.

Mgr. Gejza Sitkey