Šaliansky Maťko – školské kolo

Otvorenie školského kola Šalianskeho Maťka sa nieslo v magicko-rozprávkovom duchu a po navodení príjemnej atmosféry sa mohlo začať súťažiť. Prostredníctvom úžasných textov, ktoré po generácie sprevádzali naše staré matere a starých otcov, sme aj my mali možnosť sa aspoň na krátky čas preniesť do sveta stríg, čertov, kúziel a strašidiel. Súťažilo sa v troch kategóriách. Ako prví nás do tohto magického sveta zaviedli naši najmladší žiaci druhého a tretieho ročníka, ktorí súťažili v I. kategórii a krátko po nich nám ukázali svoje recitačné schopnosti aj žiaci štvrtého a piateho ročníka, patriaci do II. kategórie. Streda patrila recitátorom šiesteho a siedmeho ročníka, súťažiacim v III. kategórii.

Umiestnenie:

I. kategória:

1. miesto – Laura Drábiková, 3. B
2. miesto – Nina Kyseľová, 3. D, Kristína Kalinová, 3. D
3. miesto – Nela Kupcová, 2. A

II. kategória:
1. miesto – Natália Gieciová, 4. C
2. miesto – Lucia Janošková, 4. C, Kristína Kyseľová, 5. A
3. miesto – Kvetoslava Prochászková, 4. A

III. kategória:
1. miesto – Laura Hollá, 7. C
2. miesto – Vanesa Frištáková, 6. B
3. miesto – Martina Tomanová, 6. B,  Lucia Šípošová, 6. C

Čestné uznanie: Petra Benadiková, 6. C

Žiačky Laura Drábiková, Natália Gieciová a Laura Hollá budú reprezentovať našu školu v obvodnom kole. Držíme im palce.
Mgr. Tomáš Kováčik