Predvianočné filmové naladenie

Dej sa presunul z Ameriky do Londýna, inak bolo všetko podobné ako v predchádzajúcich častiach. Hlavným hrdinom muzeálnej série je Larry v podaní Bena Stillera. Larry je tak trochu flákač, ktorý si nedokáže nájsť stálu prácu a pokiaľ si nejakú nájde, nie je schopný si ju udržať. Zhodou okolností sa stane strážnikom v prírodovednom múzeu. Postupne však zisťuje, že táto práca nebude taká jednoduchá, ako by sa mohlo zdať. V noci totiž exponáty ožívajú a Larry má čo robiť, aby udržal v múzeu poriadok.
Filmy sú natočené podľa knižnej predlohy chorvátskeho autora Milana Trenca. Boli síce hodnotené priemerne, dokázali však vyrobiť celkom slušné peniaze. Herecké obsadenie filmu tiež nie je zlé – okrem Bena Stillera sa v sérii objavili napríklad Amy Adams, Robin Williams, Carla Gugino a Owen Wilson.

Naši žiaci sa takýmto zaujímavým spôsobom rozlúčili so školským vyučovaním v tomto kalendárnom roku.

Prajeme im šťastné, veselé Vianoce, veľa pekných darčekov pod vianočným stromčekom a pohodové prázdniny.

Mgr. L. Balážová