Okresné kolo dejepisnej olympiády

Našu školu reprezentovali títo žiaci : Martin Polin (9.A), Róbert Hájovský (9.A), Darina Pašeková (8.C), Henry Michalec (8.A), Ivana Haringová (7.C), Tomáš Zdychavský (7.B), Filip Pinďar (6.B) a Michaela Gieciová (6.A).

Žiaci mali vypracovať test, ktorý obsahoval pre 6. a 7. ročník tému: Územie dnešného Slovenska v období praveku a staroveku a pre 8. a 9. r očník tému: Slovensko v rokoch 1939-1945. Test obsahoval aj otázky z regionálnej histórie a z daného polročného učiva. Časový limit na vypracovanie testu bol 90 minút. Porota (7-členná) dohliadala na celkový priebeh olympiády. Úspešnými riešiteľmi boli tí žiaci, ktorí získali 60 a viac bodov z celkových 100. Róbert Hájovský dosiahol 61 bodov, čiže bol úspešným riešiteľom DO.

Ostatní žiaci získali menej ako 60 bodov. Žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme im za reprezentáciu našej školy.

Mgr. Andrea Rybanská