Tribečská v okresnej dejepisnej olympiáde na 8. mieste

V bodovacom systéme od posledného po prvé miesto so zvyšovaním bodov podľa umiestnenia vo všetkých štyroch kategóriách získala Tribečská 32 bodov a rovnako tak aj ZŠ Hollého Topoľčany, ale ona mala vyššie najlepšie umiestnenia. Umiestenia s ôsmym miestom je síce v prvej polovici škôl, ktoré sa tejto súťaže zúčastnili, ale je to ústup z pozície, pretože v predchádzajúcich dvoch rokoch Tribečská v tejto súťaži škôl zvíťazila.

Chýbali aspoň dve umiestnenia na prvých troch miestach, ale dve výrazne talentované žiacky už do deviateho ročníka nenastúpili, pretože táto škola úspešne vychováva aj žiakov pre jazykové gymnáziá. Je potrebné získavať a vytipovať žiakov a žiačky, ktorí budú ochotní viac pracovať a trochu sa aj obetovať pre dejepisnú olympiádu. Podľa oficiálnej prihláškovej listiny a samotnej okresnej súťaže kompletné okresné kolo vo všetkých štyroch kategóriách bolo uskutočnené len v dvoch základných školách. Okrem Tribečskej to bolo len v ZŠ Hollého Topoľčany.

Mgr. Gejza Sitkey