ZENIT – Domáca súťaž číslo 2 – Mechatronika

V kategórii mechatronika nás reprezentoval sútažný tím, dvojica – Adam Mikula z IX.A a náš bývalý žiak Jakub Krošlák zo SPŠ Piešťany. Súťaže sa zúčastnilo 14 tímov z celého Slovenska. Súťaž pre svoju časovú náročnost a počet súťažných tímov bola rozdelená na skupiny a prebiehala dva dni.

Pozostávala z teoretickej a praktickej časti. Teoretickú časť – test vypracoval žiak ZŠ z oblasti techniky, fyziky a mechatroniky a praktickú časť realizoval žiak ZŠ pod vedením svojho tímového kolegu žiaka SŠ a žiak SŠ programoval úlohu podľa zadania. Súťažná úloha pozostávala z konštrukcie výrobnej linky podľa zadania zo stavebnice FESTO Meclab a programovanie riadenia výrobnej linky v softvéri FESTO FluidSim Pneumatics.

Napriek silnej konkurencii z celého Slovenska sa nášmu tímu podarilo vybojovať 4. miesto s počtom bodov 82,00, čo predstavovalo bodový rozdiel medzi 3. miestom len 1,33 bodu. "Zemiaková medaila"  je taktiež vynikajúcim umiestnením spomedzi 14 tímov z celého Slovenska.

V predchádzajúcom ročníku súťaže náš tím skončil tiež na 4. mieste.

Za získané umiestnenie žiakom srdečne blahoželáme.

Ing. Rastislav Gaži