Úspechy v šachovej lige žiakov okresu Topoľčany

Jednotlivé družstvá boli zostavené podľa výkonnosti od prvej šachovnice po štvrtú. Reprezentanti Tribečskej A družstva: Lukáš Varga (7. A), Jozef Hrdý (7. B), Adam Vlčko (7. A) a Simona Röhmanová (9. A), B  družstva: Patrik Verbytskiy (4. A), Martin Beláň (3. A), Samuel Peter (4. A) a Karolína Mesárošová (4. B) V A družstve chýbala najlepšia šachistka školy Martina Hatalová, ktorá výrazne posilnila kolektív hádzanárok, pretože v ten istý deń sa konali aj majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany v hádzanej žiačok. Počet súťažiacich družstiev dal možnosť hrať každému družstvu s každým, a tak všetci kolektívne odohrali po sedem zápasov. A družstvo Tribečskej skončilo na 3. mieste a B družstvo hneď za ním na 4. mieste. V súčte umiestení oboch družstiev z jednej školy bola ZŠ Tribečská výrazne najúspešnejšia. Okrem tohto úspechu na prvej šachovnici boli najúspešnejší Patrik Verbytskiy a hneď za ním skončil Lukáš Varga. Možno teda povedať, že ZŠ Tribečská má v súčasnosti dvoch najlepších šachistov v okrese. Ak by hrali v jednom družstve a ešte aj s Martinou Hatalovou, určite by boli ako družstvo excelentným víťazom celej súťaže. Celé toto podujatie a hlavne súťažiacich prišiel podporiť aj Ing. Peter Baláž, primátor mesta Topoľčany, ktorý sa zúčastnil jeho otvorenia a tiež záverečného odovzdávania cien i diplomov najlepším šachistom a šachistkám v topoľčianskom okrese.

Mgr. Gejza Sitkey