Medzinárodný mesiac knižníc v 6.A

Medzinárodný mesiac knižníc si žiaci 6.A spestrili netradičnými hodinami anglického jazyka „v rozprávkove“. Pripravili si malé divadelné predstavenia na základe scenárov k rozprávkam. Hrali úlohy vo dvojiciach, pričom dodržiavali pravidlo utajenia názvu hry pred ostatnými v triede. (Patrí im obdiv, že sa navzájom neprezradili ...)
Imatrikulácia prvákov

Dňa 19.10.2022 sa v našej škole uskutočnila imatrikulácia prváčikov.
Halloweenske učenie

Pred jesenným prázdninami sme si užili haloweenske šantenie i učenie.
Starkí sú tu vždy pre nás ...

Mesiac október nám každoročne pripomína, že tak, ako po lete prichádza farebná jeseň, prichádza po mladosti jeseň života. Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si žiaci II.C pripravili pre starých rodičov kratučký program. Pesničkami a básničkami sa starkým poďakovali za ich starostlivosť a lásku. Na záver nechýbali vrelé objatia a sem – tam sa aj slzičky vyronili. Všetci starí rodičia odchádzali dojatí a šťastní a každý si odniesol srdiečko vyrobené z lásky. Mgr. J.Rumanová, Mgr. S.Korčeková
Gejza Sitkey napísal svoju prvú knihu

Náš bývalý dlhoročný učiteľ Gejza Sitkey napísal svoju prvú knihu. Nikoho veľmi neprekvapí, že je to kniha so športovou tematikou. Je to kniha rozhovorov s jedným z odchovancov topoľčianskeho futbalu Štefanom Daňom, hráčom prvoligovej Lokomotívy Košice a ďalších klubov.
Osová súmernosť na vyučovaní v II.C

Jeseň je bohatá na úrodu a prináša veľa prírodného materiálu. Príjemné jesenné počasie využili žiaci II.C a hodinu matematiky zrealizovali vonku. Bežné pomôcky vymenili za gaštany, šípky, orechy a naučili sa, čo je osová súmernosť. Mgr.J.Rumanová
OzSJL (školské kolo)

Dňa 13. októbra 2022 sa uskutočnilo školské kolo 15. ročníka olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťaž pravidelne vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky s cieľom prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných škôl v materinskom jazyku.
Exkurzia Jánošíkove diery

Dňa 7.10.2022 sa žiaci 7.A,7.B a 7.D triedy zúčastnili exkurzie do NP Malá Fatra. Najkrajšia a najobľúbenejšia časť Malej Fatry sú Jánošíkove diery. Tvoria ich sústavy tiesňav, kaňonov a vodopádov. Skladajú sa z troch častí: z Dolných dier, Horných dier a Nových dier.
Svetový deň zvierat v ŠKD

4. október patrí zvieratám na Zemi. Každoročne sa pripravujú aktivity na ochranu zvierat, útulky pre zvieratá i rôzne podujatia, ktorými sa snažia naplniť poslanie ochrany zvierat. Aj my v ŠKD sme si s deťmi pripomenuli tento deň.
Úsmev v ŠKD

Svetový deň úsmevu, pripadá na prvý piatok v mesiaci október. Začali sme deň s úsmevom a počas tohto dňa sme si rozprávali úsmevné príhody, pozerali vtipné videá. Deti si vyrábali úsmevy na paličke a tričká si vyzdobili smajlíkmi. Celý školský klub na školskom dvore vytvoril jedného veľkého smajlíka.
Dospievanie…..život plný zmien

Aj v tomto školskom roku sme pre dievčatá 7. ročníka v spolupráci s MP Education, s.r.o. opäť pripravili besedu pod názvom Dospievanie alebo život plný zmien.
Týždeň mobility na našej škole

Do školy na bicykli - alebo naše cykloraňajky
Medzinárodná konferencia školských knižníc

Dňa 8.9. 2022 sa konala v Univerzitnej knižnici v Bratislave 16. medzinárodná konferencia „Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl “, ktorá je organizovaná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Z našej školy sa na nej zúčastnili Mgr. D. Šupová a Mgr. A. Guričanová.
Návšteva divadelného predstavenia v Trnave

Žiaci z 2.C, 3.A, 3.B, 3.C, 3.D, 4.A a 4.B pocestovali na konci septembra 2022 za kultúrou do divadla Jána Palárika. Pozreli si dobrodružnú rozprávku Veľryba Gréta. V príbehu s čarovnou podmorskou atmosférou začali zvieratká trpieť podivuhodnými chorobami. Gréta sa rozhodla rozlúštiť túto záhadu a pomôcť všetkým svojim kamarátom. Veľryba Gréta priniesla kultúrny zážitok spojený s ekologickým posolstvom ochrany životného prostredia a poukázaním na obrovské znečisťovanie morí a oceánov.
Naši žiaci na podujatí Predstavitelia verejného života čítajú deťom pri príležitosti Svetového dňa zvierat

Anglický spisovateľ Henry Fielding raz povedal: "Nič nerobí človeka ľudskejším ako láska k zvieratám." Jeho výrok máme na zreteli vždy 4. októbra, kedy si pripomíname Svetový deň zvierat. Tento deň bol ustanovený za Svetový deň zvierat - World Animal Day (WAD) - na Európskej konferencii ekológie vo Florencii v roku 1931. WAD mal spočiatku upozorniť na kritickú a neutešenú situáciu ohrozených druhov živočíchov. Až neskôr sa začal vzťahovať na všetky druhy zvierat bez rozdielu. Takisto sa začal pripomínať v čoraz väčšom rozsahu po celom svete.