Čítajme si . . . 2015

V celoslovenskom meradle v rámci projektu (dňa 18.6. 2015, v čase 9:00 – 15:00 hod.) čítalo 38 383 detí.

Projekt   „ČÍTAJME   SI“   má   ambíciu   posilniť   aktivity,   ktoré   podporujú   čítanie   u   detí,   pretože   pre   rozvoj  osobnosti dieťaťa
i  mladého  človeka  má  kniha  nenahraditeľný  význam. Pomáha  poznať  hodnoty,  rozlišovať  dobro   a  zlo,   akceleruje  rozvoj  reči, slovnej  zásoby  a zároveň zlepšuje štylizáciu myšlienok.
Vytvára  priestor   pre  obrazotvornosť,  dáva možnosť na  identifikovanie  sa s postavami,  predstavuje chvíle  intimity,  možnosť  byť sám  so  sebou,  relaxovať.  Čítanie im poskytuje  rôzne informácie,  inšpiráciu k literárnej či výtvarnej tvorivosti, objavujú pri ňom nové jazykovo umelecké prostriedky aj odborné termíny.
Toto každoročne realizované podujatie chce  zatraktívniť  knihu  v  detských  očiach, pritiahnuť  deti ku knihe ako jednej z možností zmysluplného využitia voľného času.

Naši čitatelia si tento rok vybrali knižky – Nejdem a basta! od obľúbenej spisovateľky Gabriely Futovej a Prdiprášok doktora Proktora od známeho autora Jo Nesba. Obe sú aktuálne a mimoriadne zábavné, takže  z nich deti ľahko a s radosťou čítali.
Veľké poďakovanie patrí Mgr. Soni Šilhárovej, odbornej zamestnankyni Školského úradu  v Topoľčanoch, ktorá prijala pozvanie do našej knižnice a 18.6. 2015 slávnostne otvorila 8. ročník čitateľského maratónu.  Po krátkych príhovoroch ho úspešne odštartovala prečítaním jednej strany z vybranej knižky.
Vydarenej akcie sa zúčastnili aj svedkovia pokusu o vytvorenie nového rekordu, pozorne sledujúci čitateľské výkony našich starších aj mladších žiakov, maratónske stálice Mgr. Soňa Kováčová a Mgr. Dušan Jedinák. Maratóncov prišli osobne podporiť Mgr. Gabriela Herodeková, riaditeľka školy aj p. zástupkyne Mgr. Anna Krajčíková a Mgr. Miriam Hajrová.

Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom, ktoré sa do tohto podujatia  každý rok s potešením zapájajú a svojimi čitateľskými výkonmi prispeli k vytvoreniu tohtoročného rekordu.

Školské knihovníčky