Vydarená olympiáda prvého stupňa
Nasledoval kultúrny program v podobe tanečných a rytmicko-pohybových choreografií detí zo záujmových útvarov Aerobik, Tribdance, gymnastického krúžku a hip-hopového krúžku. Všetky tieto aktivity majú k športu veľmi blízko.

Tejto školskej olympiády sa celkovo zúčastnilo 15 tried prvého stupňa, keď každú triedu reprezentovali štyria chlapci a štyri dievčatá, čo bolo spolu 120 aktívne súťažiacich. Súťažilo sa v atletických a silových disciplínach – skoku do diaľky, hode kriketovou loptičkou, hode plnou loptou, behu na 50 m, vytrvalostnom behu na 250 a 300 m a štafetovom behu. Hodnotilo sa v dvoch kategóriách – prvou boli triedy 1. a 2. ročníka a druhou 3. a 4. ročníka. Olympiádu ukončil slávnostný ceremoniál odovzdávania medailí najúspešnejším športovcom.

V týchto disciplínach bola najvšestrannejšou a najšportovejšou triedou 2. D.

Za prípravu a úspešný priebeh olympiády je potrebné sa poďakovať všetkým vychovávateľkám a učiteľkám, súťažiacim za snahu a športové výkony a ostatným deťom za výdatné povzbudzovanie svojich spolužiakov. Aj jún v budúcom školskom roku bude v očakávaní tejto olympiády.

Mgr. Gejza Sitkey