Maratón v anglickom jazyku – Let’s read
V minulom školskom roku sme zrealizovali pilotný maratón v angličtine. Nevedeli sme, aký ohlas bude mať cudzojazyčné čítanie u žiakov, ale boli sme milo prekvapení. Minuloročného maratónu sa zúčastnilo 142 detí a čítali naozaj veľmi dobre. Preto sme sa rozhodli, že sa táto akcia stane pravidelným čitateľským stretnutím žiakov našej školy.

V tomto ročníku Let’s read mladší žiaci čítali rozprávky – The Lazy Grasshopper (Lenivý lúčny koník), The Gingerbread Man (Perníček), The Ugly Duckling (Škaredé káčatko) a starší žiaci čítali príbehy Aladdin and the Enchanted Lamp (Aladin a zázračná lampa), Anne of Green Gables (Anna zo Zeleného domu) a Alice in Wonderland (Alica v krajine zázrakov). Každý pokročilý žiak prečítal stranu z knižky, začiatočníci čítali polovicu strany. Po prečítaní sa zapísali na prezenčnú listinu a dostali záložku, ktorú si mohli v knižnici vlastnoručne dotvoriť.

Počet zúčastnených detí z minulého roka sa nám poradilo prekonať. Do čítania sa tento raz zapojilo  166 detí!

Ďakujeme všetkým žiakom za odvahu a ochotu čítať v angličtine. Poďakovanie patrí aj pani učiteľke Májikovej a pani učiteľke Žákovej, ktoré pomáhali pri organizácii maratónu.

Prajeme všetkým čitateľom krásne prázdniny a nezabudnite si do dovolenkovej batožiny pribaliť nejakú zaujímavú knižku.

Mgr.  A.  Mrižová