Každý koniec je len novým začiatkom
Vo svojom príhovore sa vrátila k začiatkom svojej kariéry a pripomenula nám časy, kedy sa status učiteľa spájal s prestížou v podobe, v akej sa dnes už vníma iba zriedkakedy. Jej rozprávanie bolo pútavé a milé slová pre nás všetkých povzbudením.

Je dôležité, aby sme pri tejto príležitosti mali na zreteli to, čo počas svojej kariéry Libuša Balážová tak zodpovedne s pokorou, ale najmä so stavovskou hrdosťou vykonávala. Počas dlhých rokov svojej kariéry pripravila desiatky až stovky úspešných žiakov na výtvarné, jazykové a literárne súťaže. Originálnymi výtvarnými prácami dekorovala interiéry našej školy. Stovky žiakov pripravila na ďalšie štúdium a v neposlednom rade na život vôbec. O obsahovú a jazykovú zložku webovej stránky školy sa vždy starala s veľkým zanietením a precíznosťou. Ako vzor usmerňovala činnosť začínajúcich učiteľov. Svojou prácou prispela k zveľaďovaniu školy a i jej zásluhou je ZŠ Tribečská v povedomí verejnosti jednou z najlepších škôl v okrese a v kraji.

Aj keď opúšťa zborovňu a odchádza do zaslúženého dôchodku, zostáva naďalej vo svojej práci, ktorej stopy pretrvajú rovnako, ako v každom z nás  pretrváva spomienka z detstva na obľúbenú pani učiteľku.

Každý koniec je len novým začiatkom. Našej priateľke želáme do nového začiatku veľa zdravia a životného elánu! Ďakujeme za všetko!

Tomáš Kováčik