Buďme príkladom! (Pozor, SÚŤAŽ!)
Ak im zdravý životný štýl nevštepujú rodičia, je pre nich v dospelosti veľmi ťažké niečo meniť. Ak teda rodičia chcú viesť dieťa k zdravému životnému štýlu, musia začať u seba. Ak budeme zdraví a štíhli, dieťa to bude brať ako štandard. Obézny, sám so sebou nespokojný rodič, ktorý hovorí dieťaťu, že nemá jesť napr. sladkosti, nie je celkom dobrá reklama svojho vlastného života. ZŠ Tribečská zdieľajúc názor, že jediná možná výchova je výchova vzorom, vyhlasuje súťaž určenú pre rodičov a pedagógov školy ,,Najefektívnejšia zmena životného štýlu”.

O čo ide? Keďže životný štýl sám o sebe by nebolo možné odmerať, rozhodli sme sa v tejto súťaži merať resp. vážiť váhový úbytok súťažiacich, ktorý by ale nemal byť spôsobený drastickou diétou, ale zmenou celkového životného štýlu. Víťaz získa hodnotnú cenu, ale odmenou pre všetkých zúčastnených by mal byť práve dobrý pocit, že zmenou svojho životného štýlu prispejú k zdravšiemu životnému štýlu svojich detí a inšpirácii svojho okolia.

Podmienky súťaže:
– prihlásiť a odvážiť sa u Mgr. Márie Halmovej v termíne od 16. septembra 2015 do 30. septembra 2015 v ŠKD (herňa) v čase od 15. 00 do 16. 00 h.
– vaša váha nebude zverejnená, zverejníme len váš cieľ a výsledný váhový úbytok
– zmeniť svoj životný štýl (začať so športom, jesť menej sladkostí, viac zeleniny, ovocia a pod.)
– prísť sa finálne odvážiť v priebehu decembra 2015 (najneskôr do 16. decembra)  od 15. 00 do 16. 00 h.
– 18. december  vyhlásenie výsledkov, rozhovor s víťazom pre školský časopis, prevzatie ceny

O prihlásených odvážlivcoch a tiež o aktualitách, venujúcich sa problému obezity, vás budeme priebežne informovať na webe a v školskom časopise.

Mgr. Mária Halmová