Biela pastelka ako záblesk svetla v hlbokej tme
Žiaci mali možnosť darovať dobrovoľný finančný príspevok do zapečatenej pokladničky a prejaviť tak podporu nevidiacim a slabozrakým. Výťažok zo zbierky bude použitý na dofinancovanie aktivít, ktoré týmto ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Posolstvo bielej pastelky, čiže symbol svetla, keď okolo je tma, priniesol do každej triedy dobrovoľnícky tím z radov našich žiakov, menovite Natália Odrejmišková (8. D), Sofia  Suzziová (9. C) a Lucia Matúšová (9. C).

Výnos pokladničky, do ktorej sme zbierali v našej škole, predstavuje sumu 58, 37 €. V okrese Topoľčany sa v uvedený deň vyzbierala čiastka  1 109, 28 €, čo je takmer o 900 € viac ako vlani. Za piatok a sobotu sa v celom Nitrianskom kraji vyzbieralo 11 335, 07 €. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky či už finančne alebo organizačne.

Mgr. Michal Majtényi