Florbalistky z majstrovstiev kraja len s piatym miestom
Tieto krajské majstrovstvá však sprevádzali Tribečskú viaceré veľmi nepriaznivé okolnosti.  V prvom rade to bola neúčasť dlhodobo najlepšej útočníčky školy Michaely Krajčovej, ktorá vážnejšie ochorela dva dni pred týmto turnajom. Za ňu nebola aspoň  približná produktívna náhrada. Z nejakých rodinných dôvodov sa týchto majstrovstiev nezúčastnila ani brankárka Ema Daňová, ktorá do tej brány patrila. Najťažšie sa však znášal dvojzápasový obranný výbuch dvoch najskúsenejších hráčok, ktorý umožnil streliť súperom v dvoch zápasoch po štyri góly. Už tradične mala Tribečská vylosovanú ťažšiu skupinu so štyrmi školami, z ktorých tri boli kvalitatívne vyššie ako všetky tri v A – skupine.

Zápasy Tribečskej v B – skupine:  Tribečská – ZŠ Nové Zámky 4 : 4 – darované góly súperkám umožnili vedenie Nových Zámkov 3 : 1 a tesne pred koncom aj 4 : 2, ale v úplnom závere strelila Gogová dva krásne góly, čím vyrovnala konečný výsledok a táto remíza ešte dávala nádej na všetko. Ďalšie dva góly strelila Štefkovičová.

Všetko však pochoval zápas so ZŠ Komárno, ktorý Tribečská po viacerých chybách prehrala 0 : 4, čím bol postup zo skupiny už veľmi málo reálny. Komárno strelilo v ďalších dvoch zápasoch tejto skupiny spolu len jeden gól.

Až v treťom zápase ukázala Tribečská svoju skutočnú florbalovú silu, ale už v zmenenom postavení. Z obrany prešli  do útočnej dvojice Gogová so Štefkovičovou a v obrane hrali Jančovičová a Hatalová. Bolo to všetko iné a suverénny výkon Tribečskej v podobe 5 : 0 so ZŠ v Šali. Góly strelili Štefkovičová a Gogová po dva a jeden pridala Jančovičová.

Za celý zápas sa Šaľa v akcii dostala len trikrát na obrannú polovicu Tribečskej. Bol to zápas len na jednu bránu a víťaz tohto zápasu predviedol najkvalitnejší a najsuverénnejší výkon celého turnaja. Bola to veľmi pekná rozlúčka Gogovej a Štefkovičovej s florbalovými súťažami ZŠ Tribečskej, ale mohla byť oveľa úspešnejšia , pretože aj v tomto oslabenom zložení mala Tribečská na krajskú medailu. Ale aj piate miesto z tristo škôl je úspech.

Výsledky B – skupiny: Komárno –  Šaľa 1 : 1, Topoľčany – Nové Zámky 4 : 4,  Komárno – Topoľčany  4 : 0,  Nové Zámky – Šaľa 2 : 0,  Komárno – Nové Zámky 0 : 0 a Topoľčany – Šaľa 5: 0. Do súbojov o prvé a tretie miesto postupovali z každej skupiny prvé dva kolektívy.

Tribečská skončila s tromi bodmi  na treťom mieste a postupovali štvorbodoví Komárno a Nové Zámky. Z druhej skupiny postúpila z druhého miesta Nitra s dvomi chudobnými remízami 1 : 1.

Tribečskú reprezentoval tento kolektív florbalistiek: Dominika Jančovičová 8. B, Ivana Haringová 8. C, Martina Hatalová 9. A, Romana Gogová, Monika Štefkovičová, Michaela Martišková, Eliška SLováková (všetky 9. B), Aneta Klačanská, Natália Kuklová a Nikola Krajčíková (všetky 9. C).

Mgr. Gejza Sitkey