Okresné kolo dejepisnej olympiády
Našu školu reprezentovali títo žiaci: Natália Kuklová (9. C), Darina Pašeková (9. C), Kristína Trnovská (8. A), Tomáš Zdychavský (8. B), Sebastian Kain (7. B), Barbora Heldiová (7. A), Kristína Kyseľová (6. A) a Alexej Pokus (6. A). Žiaci mali vypracovať test, ktorý obsahoval pre 6. a 7.ročník tému: Obrazy ranostredovekého sveta a pre 8. a 9. ročník tému : Obrazy druhej svetovej vojny.

Test obsahoval aj otázky z regionálnej histórie a z daného polročného učiva. Časový limit na vypracovanie testu bol 100 minút. Porota (7-členná) dohliadala na celkový priebeh olympiády. Alexej Pokus (6. A) získal 1. miesto v kategórii „F“ (6. ročník). Bol odmenený diplomom a zaujímavou historickou encyklopédiou.

Srdečne mu blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy! Úspešnými riešiteľmi boli aj tí žiaci, ktorí získali 60 a viac bodov z celkových 100. Umiestnenie všetkých našich žiakov pripájam následne v prílohe. Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy.

Mgr. Andrea Rybanská