Deň Zeme na Tribečskej
Aj naša škola sa tento rok rozhodla osláviť Deň Zeme, ako inak – ekologicky.

Žiaci 4. D s triednou učiteľkou Danou Strejčkovou sadili na školskom pozemku rastlinky, ktoré si sami predpestovali: fazuľu, hrach, pažítku.

Žiaci 5. A a 6. A sadili za výdatnej pomoci učiteľa Ladislava Vozára v školskom areáli strom: ľaliovník tulipánokvetý (Liriodendron tulipifera). Ľaliovníky pochádzajú z obdobia druhohôr, presnejšie z geologickej periódy krieda. Výstižný názov tohto vzácneho stromu je odvodený od kvetov podobných tulipánom a listov lýrovitého tvaru.

Žiaci okrem iného odvážali bioodpad z nedávnej kosby na kompost.

Zapojili sa i žiaci a učitelia na predmetoch anglického jazyka, etickej výchovy a iných.

Deň Zeme sme zakončili upratovaním školského areálu s dievčatami z 8. A a 8. B triedy pod dozorom učiteľky Andrey Rybanskej.

Na našu planétu Zem určite viacerí z nás myslia častejšie. Dôležité je, aby na Zemi bola rovnováha, ktorá tu však niekedy chýba. Preto sa tešíme na Deň Zeme aj na budúci rok.

Mgr. Silvia Schmizingová, Mgr. Andrea Rybanská