Hádzanárky z majstrovstiev okresu so striebrom
Výsledky v trojčlennej skupine: ZŠ Hollého Topoľčany – ZŠ Škultétyho Topoľčany 9 : 3, ZŠ Hollého – ZŠ Kovarce 13 : 2 a ZŠ Škultétyho – ZŠ Kovarce 9 : 4. Poradie v skupine – 1. ZŠ Škultétyho, 2. ZŠ Hollého, 3. ZŠ Kovarce.

Výsledky v štvorčlennej skupine: ZŠ Preseľany – ZŠ Solčany 1 : 0, ZŠ Tribečská Topoľčany – ZŠ sv. Ladislava Topoľčany 2 : 1 (góly Tribečskej: Hanáková, Štefkovičová), ZŠ Preseľany – ZŠ Tribečská 3 : 3 (Hatalová 2, Hanáková), ZŠ sv. Ladislava – ZŠ Solčany 1 : 1, ZŠ Tribečská – ZŠ Solčany (Hanáková 3, Gogová, Krajčová), ZŠ Preseľany – ZŠ sv. Ladislav 4 : 4. Poradie v skupine: 1. ZŠ Tribečská, 2. ZŠ Preseľany, 3. ZŠ sv. Ladislava, 4. ZŠ Solčany. V zápase o majstrovský titul v okrese nastúpili proti sebe víťazi skupín – ZŠ Hollého a ZŠ Tribečská, v ktorom zvíťazila Hollého 14 : 8. ZŠ Hollého Topoľčany výrazne vyčnievala nad všetkými ostatnými kolektívmi a je to vlastne takmer hotový hádzanársky kolektív, ktorý môže hrať svoje vekové súťaže v organizovanej hádzanej. Góly Tribečskej – Hanáková 4, Hatalová 2, Štefkovičová, Krajčová. V zápase o celkové tretie miesto prekvapujúco zvíťazila a prekvapujúco vysoko ZŠ Preseľany so ZŠ Škultétyho 5 : 1.

Tribečskú reprezentoval kolektív hráčok, ktoré sa dokázali výraznejšie presadiť vo viacerých športoch a keďže ho tvorili predovšetkým deviatačky, bola to ich krásna športová rozlúčka so základnou školou. Strieborné miesto je veľmi pekné a zvlášť preto, že vzhľadom na kvality ZŠ Hollého sa viac dosiahnuť nedalo. Tento kolektív podal kolektívny výkon, čo sa nie vždy pri kolektíve aj podarí. Hráčky veľmi chceli a teraz k tomu pridali aj trochu športového majstrovstva. Aj tento kolektív bol o jednotlivkyniach, bez kvality ktorých dobrý neposkladáte. Dievčatá boli súdržné a dokázali prekonať aj niektoré nepriaznivé vplyvy v zápasoch. Tribečskú reprezentoval tento kolektív žiačok: Michaela Krajčová, Dominika Jančovičová (obe 8. B), Simona Michalková, Ivana Haringová (obe 8. C), Sascha Hanáková, Martina Hatalová (obe 9. A), Romana Gogová, Alexandra Lendelová, Monika Štefkovičová (všetky 9. B), Aneta Klačanská a Monika Krošláková (obe 9. C).

Mgr. Gejza Sitkey