Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Piataci na Babici

Dňa 21. júna 2018 sa žiaci 5. B, 5. C a 5. D vybrali na koncoročný školský výlet do neďalekej obce - Bojná. Najskôr sme navštívili Archeologické múzeum Veľkej Moravy, sídliace v budove Obecného úradu. Srdečne nás privítala pani sprievodkyňa a potom mala odborný výklad o lokalite Bojná - Valy. Žiakov asi najviac zaujali vystavené zlaté plakety, bronzový zvon, železné hrivny a aj kostrový nález ženy(starej okolo 1200 rokov).
Jedenásta kráľovná čítania

Vo štvrtok 21. júna 2018 sme sa opäť stretli v školskej knižnici na slávnostnej korunovácii nových kráľovien čítania. V 11. ročníku opäť zvíťazili dievčatá. Aj tento rok dosiahli krásne čitateľské výkony...
Kuchár bez čapice

V máji 2018 sa v ZŠ na Hollého ulici v Topoľčanoch konala súťaž Kuchár bez čapice. Tohtoročnou témou boli nátierky – tradične, netradične. Súťažiaci mali za úlohu pripraviť aspoň tri nátierky. Našu školu reprezentovali žiačky 9. B triedy – Patrícia Želizková, Sarah Molnárová a Michaela Malecová. Porota hodnotila kreativitu pokrmu, prestretie stolu, ale aj hygienu pri práci. Súťažili 4 družstvá. Víťazom sa nakoniec stala ZŠ na Škultétyho ulici v Topoľčanoch. Naše dievčatá skončili na 3.mieste. Blahoželáme!
V letnom viacboji najúspešnejšie Hollého a Tribečská

Z poverenia Slovenského zväzu viacbojov všestrannosti ako organizátor Okresný zväz viacbojov všestrannosti a usporiadateľ ZŠ Tribečská Topoľčany zorganizovali letné majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany vo viacbojoch všestrannosti na rok 2018 v kategórii 1-4, ktoré sa uskutočnili v telocvični a atletickom areáli tejto školy 7. júna 2018.
Boj proti obezite

V súčasnej dobe je obezita nielen estetickým problémom, ale najmä vážnym zdravotným problémom. Je zvlášť rozhodujúcim faktorom pri ochoreniach srdca, ciev, nádorových ochorení i cukrovky. Príčinou obezity môže byť nielen dedičnosť, ale predovšetkým sú to zlé stravovacie návyky a nedostatok pohybu.
Z atletických majstrovstiev kraja s tromi medailami

Dňa 7. júna 2018 sa v Nových Zámkoch uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v ľahkej atletike žiakov a žiačok základných škôl. Zúčastnili sa ich aj ľahké atlétky z Tribečskej ako okresné víťazky a ďalší dvaja žiaci školy – Dávid Žikavský a Matúš Dobiaš ako víťazi svojich disciplín v okresných majstrovstvách. Žiačky v kolektívnej súťaži obsadili šieste miesto v kraji, no celkový bodový výsledok bol ovplyvnený tým, že víťazná atletická zástava z majstrovstiev okresu bola z viacerých dôvodov výrazne oslabená. V plnej sile by sa dalo s ďalšími bodmi počítať až k tretiemu miestu, hoci aj šieste miesto v celom Nitrianskom kraji je určite veľmi pekný výsledok.
Tribečská víťazom Detských atletických hier

Dňa 6. júna 2018 mesto Topoľčany v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom organizovalo Detské atletické hry a konkrétne v atletickom areáli ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch, ktorá celú organizáciu tejto súťaže zabezpečila aj personálne. Súťažili osemčlenné družstvá žiakov a žiačok I. stupňa základnej školy s určitými podmienkami. Boli to dvaja chlapci a dve dievčatá z prvého alebo druhého ročníka a tiež dvaja chlapci a dve dievčatá z 3. a 4. ročníka. Súťaž bola pripravovaná pre topoľčiansky región a zúčastnili sa jej štyri základné školy z Topoľčian uvedené vo výsledkoch.
Deń detí v ŠKD

Aj tento rok sme s deťmi z ŠKD spoločne oslávili MDD. Slnečné popoludnie na školskom ihrisku, kde si pani vychovávateľky pripravili rôzne aktivity a športové súťaže. S radosťou prekonávali prekážky a plnili úlohy. Na záver ich čakala sladká odmena.
Výprava do Trenčína

Dňa 5. jún 2018 sa žiaci 6. ročníka a 7. A vybrali na historicko-poznávaciu výpravu do Trenčína a plavbu po Sĺňave do Piešťan. V Trenčíne na hrade sme si plnými dúškami vychutnávali atmosféru dávnych čias. Začali sme prehliadkou trojpodlažnej budovy Kasárne, ktorá slúžila na ubytovanie mužstva hradnej posádky.Dnes vás uchváti v rámci expozície „Nedobytý“ prehliadkou stredovekých i novovekých strelných a palných zbraní...
ZŠ Tribečská najúspešnejšou ľahkoatletickou školou

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch sa v školskom roku 2017/2018 stala najúspešnejšou ľahkoatletickou školou. Možno to bolo trochu prekvapujúce, pretože táto škola v posledných desaťročiach nemala až také úspešné atletické tradície.
Ľahkí atléti s bronzovými medailami

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala aj Majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany v ľahkej atletike žiakov o ďalší deň 30. mája 2018. Aj súťaženia žiakov sa zúčastnil JUDr. Milan Lisý spolu so zástupcami osemnástich okresných základných škôl.
Hádzanári s ďalšími dvoma víťazstvami

Dňa 31. mája 2018 sa uskutočnili ďalšie zápasy v dlhodobej súťaži minihádzanárskej ligy žiakov škôl. Hádzanári Tribečskej zvíťazili so ZŠ Preseľany 24 : 2 a so ZŠ Kovarce 17 : 14. V zápase s Preseľanmi bol úspešnejší súper v pomere 7 : 18. Kolektív hádzanárov Tribečskej: Martin Šuriak 6. A, Radovan Hurych 6. C, Alexander Katona 6. D, Simon Maduabum 6. B, Adam Beňačka, Patrik Budač, Karol Duša (všetci 7. B) a Jakub Páleník 7. C. Mgr. Gejza Sitkey
MDD

Dňa 1. júna 2018 sa na ihrisku Margarétka v Topoľčanoch uskutočnil MDD. V programe vystúpili aj naši dvaja finalisti prehliadky TOP TALENT – Miroslava Peťková so skladbou V dobrom aj v zlom od Zuzany Smatanovej, Timotej Streďanský so skladbou Paranoid od Black Sabbath. Zároveň sa Mirka prezentovala piesňou od Zuzany Smatanovej V dobrom aj v zlom na otvorení letného kúpaliska. Ďakujeme im za skvelú reprezentáciu našej školy a prajeme im veľa úspechov v činnostiach, ktoré ich bavia. Mgr. Jana Chvojková
Žiačky Tribečskej najlepšími ľahkými atlétkami v okrese Topoľčany

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch dňa 29. mája 2018 usporiadala na novej atletickej dráhe v atletickom areáli Majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany v ľahkej atletike. Súťažilo sa v ôsmich ľahkoatletických disciplínach a jednotlivé výkony boli bodované podľa tabuliek. Tejto súťaže sa zúčastnilo šestnásť základných škôl bez osemročného gymnázia a cirkevných základných škôl. Toto súťaženie najlepších žiackych ľahkých atlétok v okrese Topoľčany podporili aj PaedDr. Rozália Bezáková z Okresného úradu v Nitre, JUDr. Milan Lisý, zástupca primátora Topoľčian a Ing. Peter Žembera, poslanec mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch.
LET’S READ – cudzojazyčný čitateľský maratón

Aj tento školský rok sme v našej školskej knižnici usporiadali čitateľský maratón v anglickom jazyku. Dňa 31. mája sme sa už štvrtýkrát stretli na podujatí nazvanom LET’S READ a sme veľmi radi, že sa zapojili žiaci zo všetkých ročníkov.