Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

Do tejto krásnej celoslovenskej akcie sa zapojila i naša škola. Našou úlohou bolo potešiť babku či dedka žijúcich v jednom z domovov pre seniorov. Deti nelenili, oblepovali škatuľky a balili do nich krásne darčeky. Kávu, cukríky, kozmetiku či ponožky. Pevne veríme, že si naši dôchodcovia nájdu pod stromčekom krabičku, ktorá ich isto poteší.
Radosť z pečenia medovníkov

Deti sa už nevedeli dočkať na ďalšiu spoločnú akciu v našej školskej kuchynke. V utorok, 3.12.2019, deti z tretieho oddelenia predviedli svoje šikovné ručičky pri zdobení a pečení medovníčkov. Medovníčky museli najskôr povykrajovať, upiecť, vyzdobiť. Prekvapenie ich čakalo v podobe Mikulášskej hlavy, ktorú bolo treba dozdobiť. Vôňu bolo cítiť široko-ďaleko. Nakoniec si s čajom zamaškrtili na svojich sladkých medovníkoch.
Blížiaci sa advent v ŠKD

Advent je časom prípravy na blížiace sa a očakávané Vianoce. V treťom oddelení ŠKD sme zorganizovali a pripravili tvorivé dielničky, kde nechýbali našim deťom ich rodičia a starí rodičia, ktorí prispeli k spoločnému tvoreniu vencov a ikebán. Dobrých a kreatívnych nápadov bolo veľa, ale šikovných ručičiek ešte viac. Adventné vence zdobia naše oddelenia, niektoré si deti spolu so svojimi rodičmi odniesli domov, aby si v nedeľu na nich zapálili ďalšiu sviecu.
Objavujme čaro chémie

Dňa 28. novembra 2019 sa žiaci 6. až 8. ročníka zúčastnili školského kola súťaže Objavujme čaro chémie. Veľmi nás teší zvyšujúci sa záujem o túto súťaž, keďže chémia nepatrí medzi veľmi obľúbené predmety u žiakov.
Na majstrovstvách SR v halových viacbojoch všestrannosti 2. miesto Emy Daňovej

Dňa 23. novembra 2019 sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnili 19. Majstrovstvá Slovenskej republiky v halových viacbojoch všestrannosti. Ema Daňová, ktorá je súčasťou oddielu viacbojov všestrannosti pri ZŠ Tribečskej Topoľčany, si pred začiatkom súťaže poranila členok, no napriek tomu obsadila 2. miesto vo svojej kategórii. Nicol Šuranová obsadila 4. miesto a Alexander Fabrici 6. miesto. Všetkým trom je potrebné poďakovať za obetavosť a reprezentáciu školy a okresu Topoľčany. Mgr. Gejza Sitkey
Florbalistky s tretím miestom z majstrovstiev okresu

Dňa 22. novembra 2019 ZŠ v Prašiciach usporiadala finálový turnaj Majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo florbale žiačok. Zúčastnili sa ich traja víťazi základných skupín. Naše florbalistky na ne odchádzali z viacerých príčin výrazne oslabené. Podľahli ZŠ Ludanice 0 : 4 a prehrali aj so ZŠ Prašice 1 : 3 (góly Tribečskej – Tvrdíková). V danej situácii to bolo maximum, čo mohli dosiahnuť, no aj tak udržali vysoké postavenie školy v tomto športe v rámci okresu.
Florbalisti v základnej skupine na 3. mieste

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala dňa 18. novembra 2019 jednu zo štyroch základných skupín Majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo florbale žiakov. Do okresného finále postupoval len víťaz skupiny.
Naši štvrtáci vo vybíjanej v Nitrianskom kraji tretí

27.novembra 2019 družstvo štvrtákov opäť uspelo vo vybíjanej najmladších žiakov. Na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja v Kovarciach sme bojovali o druhé miesto. V súboji s Komárnom sme mali rovnaký počet bodov, ale súper mal lepšie skóre. Získali sme pekné tretie miesto. Víťazom sa stali Nové Zámky.
Banskobystrické záložky – výstava

V tomto mesiaci sme si v našej školskej knižnici urobili výstavu záložiek z partnerskej školy v Banskej Bystrici, Golianova 8. Tohtoročná téma projektu Záložka do knihy spája školy znela: List za listom baví ma čítať. Držali sa jej nielen naši žiaci, ale aj ich kamaráti z Banskej Bystrice. Poslali našim deťom originálne knižné záložky v tvare listov, lienok, hríbikov, medvedíkov ceruziek, skladacích kociek s citátmi o knihách a čítaní. K záložkám do balíka pribalili aj pohľadnicu, básničky a list, v ktorom nám predstavili svoje mesto a školu.
Exkurzia – ATLANTIS v Leviciach

Žiaci V.D, VI.B, VI.C a VI.D triedy sa 26. 11. 2019 zúčastnili na ceste za poznaním v Atlantis centre v Leviciach.
Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 18. novembra 2019 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Do školského kola sa zapojilo spolu 36 žiakov. 26 žiakov súťažilo v kategórii 1A, 10 žiakov súťažilo v kategórii 1B. Testovanie v kategórii 1A pozostávalo z gramatiky, slovnej zásoby a čítania s porozumením. Testovanie v kategórii 1B navyše obsahovalo počúvanie s porozumením. Po dosiahnutí nadpolovičnej väčšiny bodov, súťažiaci postúpili do záverečného ústneho kola. Podľa pripravených obrázkov jednotlivo tvorili príbehy zo života, prejavili pri tom svoju kreativitu, schopnosť využiť slovnú zásobu, a v konečnom dôsledku aj zmysel pre humor.
Viedeň 2019

Aj tento školský rok sa žiaci druhého stupňa rozhodli prijať pozvanie na návštevu predvianočnej Viedne, aby tak mali možnosť vdýchnuť čaro adventnej atmosféry. Ospalé tváre nastupujúce do autobusu neskrývali zvedavosť a očakávanie z vytúženej exkurzie. O Viedni už toho veľa počuli, lepšie je však raz vidieť, ako stokrát počuť, a tak sme vyštartovali.
Festival vedy a techniky AMAVET

Asociácia pre mládež, vedu a techniku opäť realizuje počas novembrového TÝŽDŇA VEDY A TECHNIKY NA SLOVENSKU celoslovenskú prehliadku vedecko-technických prác – Festival vedy a techniky AMAVET (FVAT). FVAT je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju bádateľskú činnosť. Ich projekty hodnotí odborná komisia zložená z vedcov či vysokoškolských pedagógov.
Florbalistky Tribečskej víťazom skupiny s postupom do okresného finále

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch zorganizovala 15. novembra 2019 jednu z troch základných skupín majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo florbale žiačok. Do okresného finále postupoval len víťaz skupiny, ktorým sa stala naša škola, keď zvíťazila vo všetkých troch zápasoch.
Tribečská okresným víťazom súťaže Floorball SK LIGA žiačok

Florbalistky Tribečskej sa 13. novembra 2019 zúčastnili okresného finále súťaže Floorball SK LIGA, ktoré zorganizovala ZŠ na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch. Zúčastnili sa ho tri základné školy, pričom naša zvíťazila vo všetkých štyroch zápasoch a stala sa okresným víťazom regiónu Topoľčian.