Vedomostná súťaž „Bez ťaháka o...“
Cieľom tejto súťaže je podpora vzdelávania mladých ľudí a podnietenie záujmu žiakov ZŠ o aktuálne témy. Súťaž integruje poznatky z jednotlivých vyučovacích predmetov a zároveň ich rozširuje. Obohacuje obsah a rozsah regionálnej výchovy, nadväzuje na prvky vlasteneckej výchovy. Našu školu v súťaži reprezentovalo 3-členné družstvo žiakov 8. ročníka – Šimon Bilec, 8. C, Patrik Furák, 8. A a Oliver Longauer, 8. A.

Súťažili v 6 súťažných kolách, kde mohli preukázať svoje vedomosti o svete, ktorý nás obklopuje, o Európe, Slovensku, nitrianskom regióne a meste Topoľčany. Každé kolo bolo časovo limitované – 30 minút.

Naši žiaci získali 58 bodov, čo im zabezpečilo pekné tretie miesto. Chlapcom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

PaedDr. Anna Godálová