Mladšie i staršie futbalistky druhé v okrese
Finále tejto súťaže sa uskutočnilo dňa 13. mája 2016 v areáli ZŠ Preseľany, kde Tribečská dosiahla tieto výsledky: ZŠ Prašice 3 : 0, ZŠ Bojná 1 : 5 a ZŠ Preseľany 4 : 1. Konečné poradie: 1. Bojná, 2. Tribečská, 3. Prašice, 4. Preseľany. V tomto pohári Tribečskú reprezentovali tieto žiačky: Karolína Mésarošová, Miroslava Peťková (obe 5. B), Romana Hušťavová 5. C, Paulína Oravcová, Ema Daňová (obe 6. B), Michaela Gieciová, Alexandra Ondrejková (obe 7. A) a Kristína Julényová 7. C.

Rovnaké umiestenie dosiahli aj staršie žiačky Tribečskej v JEDNOTE FUTBAL CUP ZŠ. 5. mája 2016 sa v areáli Tribečskej odohrala jedna zo skupín, kde Tribečská dosiahla tieto výsledky: ZŠ Prašice 9 : 0, ZŠ Kovarce 6 : 1 a ZŠ Radošina 10 : 0. Do finále postúpili Kovarce a domáce futbalistky, ktoré boli domácimi aj vo finále 10. 5. 2016, do ktorého postúpili aj ZŠ Bojná a ZŠ Hollého Topoľčany. Výsledky Tribečskej: Bojná 0 : 1, Hollého 4 : 3 a Kovarce 2 : 1. Pre Tribečskú to bol dosť ťažký boj o konečné druhé miesto v okrese Topoľčany a o to viac je potrebné vážiť si ho. Je výsledkom hlavne silnej generácie futbalistiek 9. C triedy, ktorá okrem mentálnych schopností počas celej dochádzky základnej školy potvrdzovali aj svoje športové schopnosti, ale do kvalitných výkonov na ihrisku možno tieto schopnosti spojiť. Do družstva starších žiačok dobre zapadlo aj niekoľko mladších.

V kolektívnych výkonoch je to vždy o kolektívnom výkone, no strelecky na najviac darilo Natálii Illášovej a v bráne si vždy svoje miesto veľmi obetavo zastala Aneta Klačanská. Tribečskú v tejto súťaži reprezentoval tento kolektív žiačok: Karolína Mésarošová 5. B, Paulína Oravcová 6. B, Simona Michalidesová 7. A, Anetta Martišková, Sabína Martišková (obe 7. C), Ivana Haringová 8. C, Natália Illášová, Aneta Klačanská, Barbora Mokranová, Monika Krošláková a Natália Kuklová (všetky 9. C).

Mgr. Gejza Sitkey