Súťaž v tvorbe prezentácií
Každý účastník súťaže samostatne vypracoval prezentáciu v programe PowerPoint na zadanú tému (text, obrázky, animácie, uvedenie zdrojov) a odprezentoval ju pred porotou.

V termíne konania súťaže porota vyžrebovala pre jednotlivé kategórie samostatné témy na spracovanie formou prezentácie. Kategórie a témy:

I. kategória – 8. ročník ZŠ: Zanikne Gutenbergov vynález? Majú printové média budúcnosť?
II. kategória – 9. ročník ZŠ: Ako môže jedna minúta zmeniť život...

Témy žiakov určite zaujali, lebo sa ich spracovania zhostili častokrát origninálne  niekedy skôr filozofickým, inokedy humorným štýlom. Najskôr ôsmaci polemizovali o zániku printových médií. Predsedníčka poroty PaedDr. Rozália Bezáková z odboru školstva Okresného úradu Nitra kládla žiakom otázky, ktorými preukázala zaangažovanosť na daných témach. "Budú printové médiá v budúcnosti? Aké je v tejto súvislosti prepojenie minulosti na súčasnosť a súčasnosti na budúcnosť? (Lebo bez minulosti niet prítomnosti a bez prítomnosti niet budúcnosti.) Ak zaniknú printové médiá, vymrú spisovatelia? ..."

Tréma a stres robia svoje – niekomu z odvahy odoberajú, iným zasa pridávajú... Ako môže jedna minúta zmeniť život? Túto tému sa rozhodla nevšedným ostrovtipom otvoriť žiačka deviateho ročníka, ktorá využila prítomnosť pani riaditeľky a  svoju prezentáciu či skôr rozprávanie ako zo stand-up comedy začala: "Ako môže jedna minúta zmeniť život? Napríklad vy, pani riaditeľka, zajtra ráno sa už vôbec nemusíte zobudiť. A možno by to niekomu aj nevadilo..."

Aj takéto momenty prinieslo streďajšie dopoludnie. Potom sa už nemôžno čudovať, že i o smiech nebola núdza. Jedni sa schuti zasmiali, iní boli možno i trošku šokovaní a našli sa i takí, ktorí sa nedali prezentujúcimi rušiť a vybavili si telefonát. A hneď dva.

Žiačky Natália Ondrejmišková (8. D) a Simona Strejčková (9. C) reprezentovali našu školu. Počas samostatnej práce pri počítači vytvorili elektronické prezentácie, ktoré si v rámci minikonferencie pred porotou odprezentovali a obhájili. Napriek pomerne vyrovnaným výkonom žiakov, naše žiačky sa vo vyhodnotení neumiestnili na prvých troch miestach.

Prihliadajúc na fakt, že hodnotiaci systém výkonov žiakov nepoznáme, nazdávame sa, že  porota mala neľahkú úlohu –  súbjektívne vybrať spomedzi žiakov tých najlepších.  Každopádne sme všetci prežili podnetné  filozoficko-komické dopoludnie.

Mgr. Tomáš Kováčik